Pajączek

Bolą Cię wiecznie plecy? Przeczytaj porady na forum.

Moderator: mich-na

Pajączek

Postautor: Nomada » pn lip 07, 2014 12:11 pm

Czy ktoś z was stosował może tzw pajączka- czyli takie szelki mające utrzymać prawidłową pozycję pleców? Często się garbię i myślę o zakupie czegoś takiego....
Nomada

Re: Pajączek

Postautor: Gosposia » pn lip 07, 2014 3:12 pm

Nie miałam i szczerze, nie wierzę w skuteczność czegoś takiego. Lepiej nauczyć się ruchu czyli poćwiczyć mięśnie grzbietu i wtedy garbiąc się będziesz szybko czuła różnicę w położeniu i postawie swojego ciała. Tym samym, od razu, przywołasz się do porządku.
Z resztą jak się już ma mięśnie na tyle silne by je czuć to aż przyjemnie napinać czyli z nich korzystać. Przy słabym grzbiecie i brzuchu takie prostowanie to wymuszanie niewygody ciała w imię zdrowia, o którym mózg ma pojęcie ale samo ciało niekoniecznie.
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 7:47 am

A ja mam opinię sprzeczną - znajomi mieli i faktycznie działa, tzn jest w stanie skutecznie nauczyć uzytkownika nawyku trzymania prostej postawy. Zgadzam się z tym, że pajączek nie zastąpi ćwiczeń - jeżeli ktoś ma krzywy kręgosłup to taki pajączek będzie jedynie półśrodkiem
mieczija

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 11:35 am

Ja ćwiczę na kręgosłup, chociaż głównie na odcinek lędźwiowy. Kiedyś siedziałam wyprostowana, ale jakoś od niedawna zaczęłam się garbić i przybierać różne dziwne pozy ;), w wyniku siedzenia na bardzo niewygodnych krzesłach w pracy...Został mi niestety taki nawyk. Chyba skusze się i jednak wypróbuję tego pajączka.
Nomada

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 5:49 pm

A kto teraz go sprzedaje? Kiedyś było na sławnych telezakupach mango
mieczija

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 12:33 pm

Jest dostępny w wielu sklepach internetowych. Mają taki sprzęt taniej niż telezakupy.
Gosposia

Postautor: Kamyk267 » wt mar 07, 2017 11:31 am

Tylko trzeba uważać i najlepiej skonsultować z ortopedą lub fizjoterapeutą, bo jeśli ma się skoliozę, a bardzo dużo osób ma, to pajączek może zaszkodzić!
Kamyk267

Wróć do Dbaj o kręgosłup