Bieganie

Moderator: mich-na

Bieganie

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 5:06 pm

Czy ktoś z Was biega? Podzielcie się swoimi przemyśleniami. Ja dopiero zaczynam i jest ciężko:) Potrzebuję motywacji:)
mieczija

Re: Bieganie

Postautor: Gosposia » śr lip 02, 2014 2:25 pm

Moja motywacja: Nie zwracaj uwagi na tempo i dystans. Olej innych biegaczy i po prostu ciesz się wolnością ;)
Gdy zajmiesz się swoimi myślami, relaksem wynikającym ze specyficznej motywacji jaką jest jednostajny ruch, to postępy przyjdą niezauważone.
Jak tak dobiłam do półmaratonów. Pierwszy wynik przerósł moje oczekiwania kilkakrotnie. Ale dla mnie ogólnie liczy się sama zasada bezwzględnego treningu określoną ilośc razy w ciągu tygodnia.
Gosposia

Postautor: Nomada » pn lip 07, 2014 12:10 pm

Przede wszystkim biegaj regularnie, bez względu na pogodę, nie szukaj wymówek. Radość i przyjemność z biegania przyjdzie później. Ja na początku też się dziwiłam co inni w tym widzą, gdzie te endorfiny co niby miały się produkować, ale po miesiącu regularnego biegania zrozumiałam o czym mowa. Organizm Ci się odwdzięczy :) Powodzenia!
Nomada

Postautor: Gosposia » pn lip 07, 2014 3:20 pm

Moja motywacja na dziś: jak cudownie jest robić to co chcesz i możesz według siebie a nie to co wypada lub należy zdaniem innych. ;)
Dobrze jest polubić na Facebooku jakieś strony biegowe. Wysyłają co dzień różne rysunki z podpisami ( to się nazywa chyba memy ). Jak widać będąc pod ich wpływem samemu można zostać twórcą :D
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 8:08 am

Kurde, ja wychodzę z założenia że biegam dla przyjemności. Co do regularności się zgodzę - bez tego nie ma sensu. Ale generalnie są dni, że przebiegnę przykładowo 3 km, a przy lepszych np. 8. Mam dziwne skoki formy.
mieczija

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 11:23 am

mieczija pisze:Kurde, ja wychodzę z założenia że biegam dla przyjemności. Co do regularności się zgodzę - bez tego nie ma sensu. Ale generalnie są dni, że przebiegnę przykładowo 3 km, a przy lepszych np. 8. Mam dziwne skoki formy.

Każdy tak ma, można mieć gorszy dzień, pogoda zniechęca, czy jakieś stresy, ale ważne żeby chociaż trochę pobiegać, a nie całkowicie odpuszczać :) Muzyka też pomaga- nadaje tempo, albo właśnie poprawia humor, pozwala się odciąć w tym biegowym transie :)
Nomada

Postautor: Gosposia » wt lip 08, 2014 1:22 pm

Właśnie, żeby przetrwać tyle lat to musiałam wprowadzić zasadę, że nie ważne co się dzieje i czy jestem chora czy zdrowa czy cokolwiek, to robię trening. Może być najgorszej jakości ale musi być.Nie chodzi o katowanie a o wyrobienie nawyku a gdy dzień jest fatalny to może być i marszobieg i stretching.Potem jest satysfakcja, że się udaje pokonać wewnętrzne opory.
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 5:27 pm

Gdzieś to było powiedziane, że jak się czegośnie chce a warto to zrobić to nagroda przychodzi od razu - i tego się trzymajmy
mieczija

Postautor: Koper » wt lip 26, 2016 8:23 am

Poza motywacją, regularnością biegania itp, ważne są takie podstawowe rzeczy jak np odpowiednie obuwie. Nie chodzi o szpan, żeby sobie kupić nie wiadomo jakie buty za kilkaset zł, ale powinny być dopasowane do stopy, szczególnie jak się ma jakąś wadę postawy, a dużo osób ma.
W innym wypadku bardzo łatwo o kontuzję, szczególnie kolan. Na stronie welmaxu właśnie czytałam artykuł o rehabilitacji i taka mnie naszła refleksja :P
Koper

Postautor: Nomada » wt lip 26, 2016 8:27 am

Słuszna uwaga. Znam to niestety z własnego doświadczenia i jestem w trakcie rehabilitacji. Nic przyjemnego i ciężko psychicznie opór pokonać żeby na przykład zgiąć nogę tak jak kiedyś.
Buty ważna rzecz i rozgrzewka.
Nomada

Wróć do Fitness / Sport