Czy będzie dobra dla alergika?

Pościele wełniane korzystnie wpływają na zdrowie - łagodzą objawy reumatyzmu. Jaką Ty masz opinię o tym rodzaju pościeli? Pościele Welmax - spostrzeżenia i opinie.

Moderator: mich-na

Czy będzie dobra dla alergika?

Postautor: mieczija » pn cze 23, 2014 5:07 pm

Czy ta pościel będzie dobrym prezentem dla alergika? Chciałbym chrześniakowi kupić coś porządnego a wiem, że delikatny z niego chłopak. Dziecko 1o lat, chlopiec.
mieczija

Re: Czy będzie dobra dla alergika?

Postautor: Nomada » wt cze 24, 2014 10:34 am

Właśnie też jestem ciekawa. W opisie w sklepie internetowym Welmax jest informacja, że to najwyższej jakości wełna, że przepuszcza powietrze i nie stwarza warunków do rozwoju roztoczy więc raczej jest bezpieczna. Nie wydaje mi się, żeby była jakoś sztucznie barwiona, ale fajnie jakby ktoś jeszcze się wypowiedział w tym temacie, tak dla pewności.
Nomada

Postautor: mieczija » wt cze 24, 2014 5:27 pm

Z tego co znalazłem info, wełna w ogóle z zasady jest materiałem antyalergicznym, więc nadaje się do takich celów. Ale przy okazji pojawiło się inne pytanie: przecież wełna wełnie nierówna, są jakieś owce, jaki inne misie budrysie itd. Czy one czymś się między sobą różnią?
mieczija

Postautor: Gosposia » wt lip 08, 2014 12:37 pm

A ja nie wiem czy w przypadku alergii warto ryzykować bez kontaktu z lekarzem.Sprawdzałam w internecie i są różne opinie na ten temat. Wydaje się, że przypadku zdrowia nie warto ryzykować w ciemno.
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 5:42 pm

No a skąd lekarz będzie wiedział co ja chce kupić? (o tego merynosa mi się rozchodzi) Moja znajoma ma inną opinię, mianowicie że żadna duża powierzchnia nie jest bezpieczna bo szybko staje się siedliskiem roztoczy kurzu, bakterii itd. Trochę racji może mieć
mieczija

Postautor: Gosposia » śr lip 09, 2014 2:35 pm

Racja, w zasadzie może tylko pomóc określić jakiego typu tkaniny, jakie ich parametry,skład, wykończenie, są w Twojej sytuacji lepsze do spania a jakie gorsze.
Gosposia

Postautor: karolka » czw sty 26, 2017 12:09 pm

Wydaje mi się, że welmaxowe produkty od garów po pościele itp- wszystko są dedykowane właśnie alergikom i nie wywołują żadnych objawów niepokojących. Coś tam piszą przecież o tych jonach itp, że neutralizują działanie wolnych rodników.
karolka

Wróć do Pościele wełniane