Dania z WOKa

Moderator: mich-na

Dania z WOKa

Postautor: Kamyk267 » czw wrz 29, 2016 12:06 pm

Ktoś pytał ostatnio o fajny przepis z WOKa to ten jest jednym z moich ulubionych:
Pierś z kurczaka w ziołach
Składniki:
3 łyżki oleju
2 piersi kurczaka pokrojone w kawałki
2 małe papryczki chili pocięte na kawałki
3 łyżki khmerskiej pasty curry
1 zielnona papryka pocięta na kawałki
1 czerwona papryka pocięta na kawałki
pęczek bazylii holy
łyżka sosu rybnego
Przygotowanie:
Podgrzewamy woka i wrzucamy kurczaka, chili i khmerska pastę curry. Smażymy aż kurczak zrobi się gotowy. Dodajemy paprykę i smażymy 3 minuty. Dodajemy bazylie holly, cukier i sos rybny. Mieszamy i podajemy na ryżu.

Prosto i smacznie :)
Kamyk267

Re: Dania z WOKa

Postautor: Nomada » pt wrz 30, 2016 10:34 am

Ja znalazłam taki bardziej polski przepis, tylko pieczarki zastąpiłabym innymi grzybami, szczególnie teraz jesienią :)
Składniki:

40 dag piersi indyka, 15 dag kurek lub pieczarek, 2 marchewki, 10 dag białej części pora, 0.5 puszki kukurydzy, 1 cukinia, 3 łyżki oleju, 2 łyżki sosu sojowego, 2 łyżki czystej wódki, cukier, sól, pieprz.
Sposób wykonania:

Mięso umyć, osączyć, pokroić na nieduże płatki, przełożyć do miski, polać sosem sojowym i wódką, przyprawić solą, cukrem i pieprzem, wymieszać i odstawić na 30 min. Marchewki obrać, umyć i pokroić w słupki. Grzyby oczyścić, umyć i osączyć. Por umyć i pokroić w paski. Kukurydzę osączyć z zalewy. Cukinię umyć, pokroić w półplasterki. Cebulę obrać i pokroić w piórka. W woku lub na głębokiej patelni rozgrzać olej, zeszklić cebulę, dodać mięso i grzyby. Smażyć 4 min., a nastpnie włożyć pozostałe warzywa i smażyć 3 min. Doprawić solą i pieprzem. Podawać z ryżem ugotowanym na sypko, pieczywem lub grzankami.
Nomada

Postautor: karolka » wt mar 07, 2017 11:04 am

Super przepisy :)
Ja w zasadzie prawie wszystko robie w WOKu. Jakieś potrawy z kaszą, ryżem i warzywami, szczególnie jak jest dużo, a na zwykłej patelni sie nie mieszczą :) Bardzo wygodne naczynie taki WOK. Z garnka jednak inaczej wszystko smakuje. Przynajmniej w moim wykonaniu ;) Z WOKA lepiej czuję przyprawy.
karolka

Postautor: Nomada » czw lis 23, 2017 11:24 am

karolka pisze:Super przepisy :)
Ja w zasadzie prawie wszystko robie w WOKu. Jakieś potrawy z kaszą, ryżem i warzywami, szczególnie jak jest dużo, a na zwykłej patelni sie nie mieszczą :) Bardzo wygodne naczynie taki WOK. Z garnka jednak inaczej wszystko smakuje. Przynajmniej w moim wykonaniu ;) Z WOKA lepiej czuję przyprawy.

Prawda, to bardzo wygodne naczynie. WOK welmaxu ma jeszcze dodatkowo taki ruszt jakby. To już w ogóle daje więcej możliwości bo można rozłożyć dodatkowo jakieś warzywa, mięso itp, nie mieszając wszystkiego jeśli nie ma takiej potrzeby.
Nomada

Wróć do Przepisy czytelników welmax.pl