Dieta przy niedoczynności tarczycy

Moderator: mich-na

Dieta przy niedoczynności tarczycy

Postautor: Nomada » pn lip 04, 2016 8:37 am

Tak jak wyżej.
Macie jakąś sprawdzoną dietę dla osób z niedoczynnością tarczycy? To dość częsta przypadłość wśród kobiet i dieta ma duże znaczenie w leczeniu, dlatego jestem ciekawa co powinno się jeść?
Nomada

Re: Dieta przy niedoczynności tarczycy

Postautor: karolka » wt lip 05, 2016 8:25 am

karolka

Postautor: Nomada » wt lip 05, 2016 8:30 am

O dzięki wielkie. Tak mi się wydawało, że gdzieś widziałam ten temat na stronie welmaxu. :)
Nomada

Postautor: werojaw » śr lip 06, 2016 8:33 am

Trzeba też uważać z jodem. Większość osób od razu włącza do diety suplementy z jodem bo jak niedoczynność to z braku jodu, a nie zawsze to jest przyczyną. Można mieć niedoczynność i jod w normie, a dodatkowa suplementacja może zaszkodzić.
werojaw

Postautor: Nomada » czw lip 21, 2016 8:04 am

Też o tym słyszałam. Trzeba z rozwagą do wszystkiego podchodzić. Może leczenie hormonami od razu nie jest też super wyjściem, ale jak się chce stosować alternatywne metody to wcześniej warto poznać przyczynę swoich problemów zdrowotnych.
Gdzieś jeszcze na stronie welmaxu widziałam artykuł o diecie przy niedoczynności.
Nomada

Postautor: Koper » czw lip 21, 2016 8:06 am

http://welmax.pl/poradyzdrowotne tu jeszcze jest o tym.
Koper

Postautor: Kamyk267 » pn wrz 26, 2016 3:00 pm

Ja też słyszałem, że warto przy chorobach tarczycy wziąć pod uwagę dietę bezglutenową. W tym wypadku to nie tylko moda, ale nieraz konieczność. Warto zgłębić temat, bo problemy tarczycowe wiążą się też z jelitami, tak jak wszystko z resztą :/
Kamyk267

Postautor: karolka » czw sty 26, 2017 12:26 pm

Kamyk267 pisze:Ja też słyszałem, że warto przy chorobach tarczycy wziąć pod uwagę dietę bezglutenową. W tym wypadku to nie tylko moda, ale nieraz konieczność. Warto zgłębić temat, bo problemy tarczycowe wiążą się też z jelitami, tak jak wszystko z resztą :/

Też dużo o tym czytałam i mam niestety taki problem z tarczycą. Teraz jest coraz więcej produktów bezglutenowych w sklepach więc to nie problem. Słyszałam też, że warto mieć urządzenie do jonizowania wody, że to bardzo wspomaga organizm, a taka woda jest o wiele bardziej wartościowa niż normalna z butelki.
karolka

Postautor: werojaw » czw sty 26, 2017 1:03 pm

Warto odstawić gluten, ograniczyć nabiał no i cukier wywalić z diety. Plus aktywność fizyczna, ruch na świeżym powietrzu, warzywa gotowane na parze, bo mają więcej wartości odżywczych.
werojaw

Postautor: Koper » pn lut 06, 2017 10:29 am

Też słyszałam, że wyeliminowanie glutenu to podstawa przy chorobach tarczycy, bo są powiązane z jelitami. No i gotowanie na parze super sprawa. Chociaż warto też dużo surowych warzyw jeść. A propos gotowania na parze, to wolicie garnki takie jakie oferuje welmax np czy te parowary takie piętrowe?
Koper

Następna

Wróć do Diety