Niedowaga

Moderator: mich-na

Niedowaga

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 10:41 am

Pojawia się wiele wątków o nadwadze, odchudzaniu, a ja raczej całe życie ważyłam troszkę za mało- nie jest to wielka niedowaga, ale jednak. Macie jakieś zdrowe przepisy na bardziej tuczące jedzenie? Oprócz mięsa bo jestem wegetarianką, ale od razu zaznaczam, że kiedy jadłam mięso ważyłam jeszcze mniej, teraz już mało brakuje do prawidłowej wagi.
Nomada

Re: Niedowaga

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 5:50 pm

Dania z makaronów. Nic dodać - kiedyś miałem podobny problem, regularne makaronowe dania pozwoliły mi przywalić ok 4 kg na masie
mieczija

Postautor: Gosposia » ndz lip 13, 2014 8:25 pm

Z makaronami to się zgadza. Jak najwięcej węglowodanów. Nadmiar powinien się odkładać.Prócz makaronów, kaszy, owoców, warzyw dobrze jest pić jeszcze jakieś słodkie koktajle mleczne.
Gosposia

Postautor: karolka » wt wrz 30, 2014 10:24 am

Dieta musi być bogata w białko, nie koniecznie produkty mleczne czy makarony. Jest dużo warzyw- szczególnie strączkowe- soczewica, fasola, ciecierzyca, które mają dużo białka. Ziemniaki, kasze, ryż, koktaile z płatków owsianych :) Trzeba urozmaicać :)
karolka

Postautor: Koper » śr mar 09, 2016 1:49 pm

Nie ma co się zapychać makaronami itp. Można przytyć , ale zdrowo. Makaron od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale żeby na tym tylko budować masę to kiepski pomysł. Strączkowe warzywa to zdecydowanie lepszy pomysł i koktajle jak najbardziej. Orzechy się też przydadzą- mają dużo białka :)
Koper

Postautor: karolka » czw sty 26, 2017 12:28 pm

Dobrze też między posiłkami robić koktajle białkowe. Są takie białka do kupienia, które się miksuje z wodą, mlekiem, czy dosypuje do zup, sałatek itp. Np białko konopne albo białko z grochu, ryżu.
karolka

Postautor: werojaw » czw sty 26, 2017 12:51 pm

karolka pisze:Dobrze też między posiłkami robić koktajle białkowe. Są takie białka do kupienia, które się miksuje z wodą, mlekiem, czy dosypuje do zup, sałatek itp. Np białko konopne albo białko z grochu, ryżu.

Chciałam polubić, a to nie fb ;)
Białka dodatkowe to dobry pomysł na przybranie na wadze. Też preferuję bardziej białka roślinne :)
werojaw

Wróć do Diety