Siedzenie w pracy

Bolą Cię wiecznie plecy? Przeczytaj porady na forum.

Moderator: mich-na

Re: Siedzenie w pracy

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 11:45 am

Ja ostatnio słyszałam, że jeśli ma się poważne problemy z kręgosłupem to pracodawca powinien zapewnić odpowiednie krzesło. Mama mojego chłopaka sobie wywalczyła w jakiś sposób. Gorzej w firmie gdzie siedzi koło mnie kilkanaście ludzi, na jednakowych krzesłach, a ja będę na innym to mnie zabiją :P
Nomada

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 12:39 pm

Soniq pisze:Ja chodzę na aqua aerobik po pracy, działa genialnie na plecy

Tak, to świetny trening.Sama myślę teraz czy się nie przeszkolić z prowadzenia tych zajęć.
Gosposia

Postautor: karolka » czw maja 14, 2015 12:44 pm

Na stronie welmaxu są takie siedziska z oparciem do położenia na fotel albo krzesło- na pewno wygodniej się siedzi na takim czymś. Ja w pracy mam strasznie twarde krzesło drewniane i myślę nad takim czymś- nie tylko pod tyłek, ale też z oparciem.
karolka

Postautor: werojaw » czw maja 14, 2015 12:46 pm

Jak to wygląda? Podrzuć link. też coś takiego by mi się przydało.
werojaw

Postautor: karolka » czw maja 14, 2015 12:48 pm

http://sklep.welmax.pl/siedzisko-z-oparciem-merynos- jeśli to jest takie jak materace welmaxu to super, bo nie powinno się ugniatać- jest to sprężysta wełna ;)
karolka

Postautor: Nomada » wt kwie 11, 2017 11:37 am

U mnie w pracy jedna pani siedzi przy biurku na piłce wielkiej do ćwiczeń i mówi, że to najlepszy sposób żeby utrzymac prawidłową postawę i ćwiczyć mięśnie jednocześnie.
Poza ćwiczeniami też, o których piszecie, może warto np na krzesło mate masującą położyć . Welmax ma coś takiego http://sklep.welmax.pl/medihome
Myślę, że to niegłupi pomysł.
Nomada

Postautor: karolka » wt kwie 11, 2017 11:42 am

Nomada pisze:U mnie w pracy jedna pani siedzi przy biurku na piłce wielkiej do ćwiczeń i mówi, że to najlepszy sposób żeby utrzymac prawidłową postawę i ćwiczyć mięśnie jednocześnie.
Poza ćwiczeniami też, o których piszecie, może warto np na krzesło mate masującą położyć . Welmax ma coś takiego http://sklep.welmax.pl/medihome
Myślę, że to niegłupi pomysł.

Siedzenie na piłce 8 godzin to chyba trochę męczące i można fiknąć do tyłu ;) :P
Pomysł z matą masującą lepszy, tylko, żeby się za bardzo nie zrelaksować i nie zasnąć w trakcie masażu :)
karolka

Postautor: Kamyk267 » śr kwie 12, 2017 11:06 am

O pomyśle z piłką słyszałem. Nie trzeba od razu 8 godzin, mozna mniej, ile kto da radę, tylko trzeba dobrze miec biurko dostosowane wysykością, żeby nie było tak, że tylko oczy wystają ;)
mata masująca wg mnie super pomysł. Ja bym nie zasnął, stres w pracy nie pozwala ;) Chociaż plecy by nie bolały ;)
Kamyk267

Poprzednia

Wróć do Dbaj o kręgosłup