Najbardziej kosmiczna dieta z jaką mieliscie do czynienia

Moderator: mich-na

Najbardziej kosmiczna dieta z jaką mieliscie do czynienia

Postautor: mieczija » pn cze 23, 2014 4:59 pm

Mam znajomą, która od lat jest na diecie bananowej. Podobno efekty chudnięcia są nie-sa-mo-wi-te, jednak po 2 latach od jej stosowania schudła może z 3 kg. Żeby nie było: ona wszędzie chodzi z bananem w ręku:D
mieczija

Re: Najbardziej kosmiczna dieta z jaką mieliscie do czynieni

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 10:36 am

Ehhhh....ludzie robią sobie straszną krzywdę tymi dietami z kolorowych pisemek. Jednak lepiej wybrać się do dietetyka, bo skutki mogą być naprawdę opłakane. Moja koleżanka była z kolei na diecie kapuścianej- nie jadła przez 2 tygodnie chyba nic, tylko kapuśniak. Przerwała dietę kiedy straciła przytomność ;) Dieta musi być zróżnicowana!
Nomada

Postautor: karolka » czw kwie 02, 2015 11:22 am

Tak- diety bananowe, kapuściane, nabiałowe...Czego to ludzie nie wymyślą. Oczywiście dieta musi być zróżnicowana- trzeba trochę nad tym pomyśleć. Nie każdego stać na dietetyka, ale wystarczy zainteresować się ile co ma kalorii itp. Rozplanować posiłki w ciągu dnia i dużo pić- wody oczywiście ;)
karolka

Postautor: Koper » czw kwie 02, 2015 11:26 am

Najbardziej kosmiczna dieta- znajomej- polegała na tym, że mogła jeść wszystko w każdej ilości, ale "zagryzała" jakimiś tajemniczymi pigułami, które całkowicie rozregulowały jej przemianę materii ;) Nie wiem skąd ludzie czerpią wiedzę na temat dietetyki, zdrowego odżywania, ale...Naprawdę jest sporo mądrych stron, książek, blogów- nawet na stronie welmaxu jest bardzo dużo cennych porad. Wystarczy poczytać zamiast oglądać reklamy tabletek wyszczuplających itp.
Koper

Postautor: Nomada » czw kwie 02, 2015 11:29 am

Tak to prawda- ludzie zmieniają dietę za zwyczaj żeby schudnąć i myślą, że to taki jednorazowy proces- przemęczę się miesiąc, dwa, a później wszystko wraca do "normy" i tak w kółko. Organizm nie wie o co chodzi. Zmiana diety musi być na całe życie i trzeba to lubić, a nie zmuszać się. Ludzie traktują zdrową dietę jak karę, a to błąd.
Nomada

Postautor: Kamyk267 » czw kwie 02, 2015 11:33 am

Nomada pisze:Tak to prawda- ludzie zmieniają dietę za zwyczaj żeby schudnąć i myślą, że to taki jednorazowy proces- przemęczę się miesiąc, dwa, a później wszystko wraca do "normy" i tak w kółko. Organizm nie wie o co chodzi. Zmiana diety musi być na całe życie i trzeba to lubić, a nie zmuszać się. Ludzie traktują zdrową dietę jak karę, a to błąd.

Prawda! Ale to też z braku wiedzy- co można jeść. Tak samo jak mit, że weganie jedzą tylko sałatę itp. Trzeba mieć trochę wyobraźni a poza tym u mnie np dodatkowa mobilizacja to sprzęt w kuchni. Mam parę produktów welmaxu i po prostu nie sposób nie gotować zdrowo, bo jest tyle możliwości. Jak ktoś ma w domu kuchenkę mikrofalową np to go kusi, żeby wrzucić jakiegoś gotowca po pracy, bo szybko... Wiele czynników wpływa na złą dietę.
Kamyk267

Postautor: Koper » czw kwie 02, 2015 11:35 am

A tak- gdzieś pisałeś, że masz chyba multicooker welmaxu? No to na pewno zdrowsze wyjście niż podgrzewanie w mikrofalówce. Też można szybko coś upichcić, ale zdrowo ;)
Koper

Postautor: Kamyk267 » pt kwie 14, 2017 5:03 pm

Tak, mam multicooker i dokładnie jest tak jak mówisz. Nie tylko mikrofalówa pomaga zaoszczędzić czas. Technologia idzie do przodu, są teraz tak zaawansowane sprzęty pozwalające zdrowo i szybko gotować, że warto się na taki zakup skusić żeby sobie dogadzać.
Kamyk267

Wróć do Diety