Ile razy na fitness w tygodniu?

Moderator: mich-na

Re: Ile razy na fitness w tygodniu?

Postautor: Grażka » ndz gru 15, 2013 11:00 am

rumba pisze:a jak te ćwiczenia z Ewką? nie są dla Ciebie zbyt męczące? wiem,że chodzi o efekt ale słyszałam różne opinie. jak miałam kiedyś więcej czasu i chciałam schudnąć to tak naprawdę im więcej tym lepiej ;) oczywiście czas na regenerację też był.

Ja też zaczęłam ćwiczyć z Ewą, na początku owszem pot się lał, i następnego dnia mięśnie bolały. Jeszcze jakiś ogromnych efektów nie widać, ale samopoczucie lepsze, jak mi zapał nie opadnie, to za jakiś czas zdam relację czy trening działa czy nie.
Grażka

Postautor: Pola » pn gru 30, 2013 6:06 pm

A co z bieganiem? Są tu osoby, które biegają. Ja z chęcią bym zaczęła, ale nie mogę się zmobilizować.
Pola

Postautor: Gosposia » pn cze 23, 2014 8:45 pm

Tak ja biegam od wielu lat. Obecnie startuję w półmaratonach ale zaczynałam od dreptania niemal w miejscu. Wbrew temu że może dziwnie to z boku wygląda podskakiwałam z nogi na nogę a przyśpieszenie wyszło z czasem samo. Nawet nie zauważyłam kiedy.
Motywacja? Będziesz innym człowiekiem. Lepszym i zadowolonym z tej zmiany. Czy to wystarczy? ;)
Gosposia

Postautor: mieczija » wt cze 24, 2014 5:31 pm

Proponuję często:) Nie ma nic wspanialszego niż widok wysportowanej kobiety:)
mieczija

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 12:49 pm

Gdy ktoś się nie rusza, to początkowo każda dawka przynosi szybki efekt. W następnej kolejności przychodzi jednak przestój.
Lepsze coś niż nic ale zasady są takie, że 3 to minimum. A zmiana pojawia się średnio po 12 tygodniach uczestnictwa w zajęciach. Z doświadczenia wiem, że tak na prawdę to 5 razy w tygodniu, czyli 2 dni przerwy od treningu, pozwalają nie mieć problemów z utrzymywaniem wagi na oczekiwanym przez siebie poziomie.
Ale tak jak podkreśliłam na początku, dobrze, że udaje Ci się chodzić i te 2 razy.
Gosposia

Postautor: Nomada » pt maja 19, 2017 10:05 am

Co drugi dzień, czyli 3 razy w tygodniu dla osoby, która ma formę na powiedzmy średnim poziomie. Zależy też od celów jakie sobie stawiamy, ale przy dbaniu o formę i sylwetkę tyle wystarczy. Przy przygotowywaniu się na jakieś zawody itp to już lepiej ustalać z trenerem i mieć konkretny plan treningowy.
Nomada

Poprzednia

Wróć do Fitness / Sport