Opanalnie

Moderator: mich-na

Opanalnie

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 12:41 pm

Zaczyna się sezon letni. To czas plażowania. Jakich zasad bezpiecznego przebywania na słońcu przestrzegacie?
Gosposia

Re: Opanalnie

Postautor: Nomada » pt lip 11, 2014 9:29 am

Kremy z filtrem, nie przebywanie na słońcu w godzinach 11-16, albo jeśli już to w ruchu, w wodzie ;) Unikam z pewnością "smażenia się" kilka godzin. Jeśli mamy jakieś znamiona- ja mam jedno, na które uważam to smaruje je najsilniejszym filtrem, albo zaklejam plastrem ;)
Nomada

Postautor: Gosposia » pt lip 11, 2014 3:10 pm

A czy przebywając na słońcu dłuższy czas nie macie takiego uczucia ogólnego rozbicia i wycieńczenia jak w trakcie choroby? U mnie tak bywa i zastanawiam się z czego to wynika.
Gosposia

Postautor: karolka » pn wrz 22, 2014 10:33 am

Gosposia pisze:A czy przebywając na słońcu dłuższy czas nie macie takiego uczucia ogólnego rozbicia i wycieńczenia jak w trakcie choroby? U mnie tak bywa i zastanawiam się z czego to wynika.

Może się tak zdarzyć jeśli np nie masz nakrycia głowy, za mało wody pijesz. Organizm jest odwodniony, osłabiony, można nawet dostać udaru.
karolka

Re: Opalanie

Postautor: Koper » pn lut 06, 2017 10:46 am

Filtry to podstawa, ale 15 czy 20 minut w tych bezpiecznych godzinach można sobie pobyć bez filtra żeby witamina d się produkowała :)
Koper

Postautor: werojaw » pn lut 06, 2017 10:58 am

Tak to też ważne. Lato to jedyny czas, że można naturalnie witamine d pozyskać ze słońca, więc czasami można z tych filtrów zrezygnować. No ale ogólnie ruch, ochrona, unikanie niebezpiecznych godzin. Nie ma co się smażyć.
werojaw

Postautor: karolka » czw mar 30, 2017 9:51 am

Nomada pisze:Kremy z filtrem, nie przebywanie na słońcu w godzinach 11-16, albo jeśli już to w ruchu, w wodzie ;) Unikam z pewnością "smażenia się" kilka godzin. Jeśli mamy jakieś znamiona- ja mam jedno, na które uważam to smaruje je najsilniejszym filtrem, albo zaklejam plastrem ;)

Tak, to bardzo ważne żeby kontrolować znamiona i właśnie chronić je przed słońcem. Plaster chyba nawet lepszy niz filtr, bo te nasze filtry nie są doskonałe jeśli chodzi o skład...Zdrową skórę można tak chronić, ale podejrzanych zmian bym nie smarowała. Chyba nawet są takie informacje na opakowaniach żeby nie wcierać w pieprzyki itp.
karolka

Wróć do Jak się ustrzec przed chorobą