Zdrowy sen - patenty

Bolą Cię wiecznie plecy? Przeczytaj porady na forum.

Moderator: mich-na

Zdrowy sen - patenty

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 4:15 pm

Przyznaję, że od dawna mam kłopoty z zasnięciem. Cierpię na bezsenność, zastanawiam się nad kupnem jednego z zestawów pościeli Welmax. Mam pytanie, czy jesteście w stanie podpowiedzieć inne patenty na zdrowy sen?
mieczija

Re: Zdrowy sen - patenty

Postautor: Gosposia » śr lip 02, 2014 2:21 pm

Na stronie tej firmy zostało wypisane chyba wszystko co jest mi znane. Czyli: wietrzenie pomieszczenia, brak tv,, laptopa i unikanie pracy w sypialni, niezmuszanie się w razie bezsenności ale zajęcie się czymś, regularne godziny, niejedzenie przynajmniej 3 godziny przed, unikanie alkoholu oraz kofeiny wieczorem. Wiem, że niektórzy piją mleko z miodem ale mi nie pomaga. W najgorszych kryzysach regulowałam spanie melatoniną.To działa ale nie polecam brania tego na co dzień bo to jednak uzależnia. Potem trzeba zwiększać dawki. Stąd kilka dni maks.
Gosposia

Postautor: Nomada » pn lip 07, 2014 12:20 pm

Można jeszcze pić melisę, nie powinno się też patrzeć na zegarek bo to stresuje jak widzisz, która godzina, a rano trzeba wstać, można też zmęczyć się fizycznie w ciągu dnia, pobiegać itp. Też mam problemy ze spaniem, także wiem o co chodzi.
Poza tym co tu już zostało napisane, nie wiem...Wszystko zależy od przyczyny- jeśli to stres, trzeba wyeliminować, np jakaś muzyka relaksacyjna może być pomocna, ćwiczenia oddechowe.
Nomada

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 7:54 am

No własnie, sposóbów tyle że czasu nie wystarcza. Przyznaję, że nie próbowałem żadnych herbatek na uspokojenie itp. Może tego spróbuję, tzn tej melisy. Dzięki:)
mieczija

Postautor: karolka » śr cze 10, 2015 9:11 am

Tabletek bym unikała, bo uzależniają, z resztą to tylko maskowanie objawów, a trzeba zlikwidować przyczynę. Jeśli chodzi o pościel welmaxu to z pewnością może być jednym z czynników poprawiających jakość snu- może nie jedynym remedium, ale ułatwieniem. Moja mama np nie mogła spać, bo ma lodowate stopy i dłonie i to jej utrudniało, poza tym jakieś problemy i bóle reumatyczne- w takich przypadkach pościel jak najbardziej może pomóc, bo ogrzewa.
karolka

Postautor: Nomada » śr cze 10, 2015 9:18 am

Też słyszałam, że ta pościel sprawdza się przy schorzeniach reumatycznych no i ogrzewa i utrzymuje temperaturę, także jeśli ktoś z takich powodów nie śpi to pewnie warto.
Nomada

Postautor: werojaw » pn lip 25, 2016 8:18 am

Tu jest sporo artykułów na temat zdrowego snu, sposobów na bezsenność itp - http://welmax-posciel.pl/
werojaw

Wróć do Dbaj o kręgosłup