Wasze patenty

Moderator: mich-na

Re: Wasze patenty

Postautor: Niebieska » pn gru 30, 2013 9:02 pm

Ja zaczęłam zwracać uwagę na regularne jedzenie, dzięki temu nie chodzę cały dzień głodna i nie najadam się na kolację. No i staram się by posiłki były zdrowe, doceniłam gotowanie na parze.
Niebieska

Postautor: kuchareczka » czw sty 02, 2014 9:28 am

no to pora brać się za jakąś dietę ;)
poświątecznie, ciężko...
czuje sie jak rozdymka :)
kuchareczka

Postautor: doris » czw sty 02, 2014 5:31 pm

moj patent to mnie jesc o polowe, regularnie, przynajmniej 5 posilkow dziennie i ruch, jak sie to wszystko polaczy sukces ladnej sylwetki jest gwarantowany
doris

Postautor: zuza » ndz sty 05, 2014 10:24 am

slodycze sa zdecydowanym wrogiem zgrabnej sylwetki, dlatego ja jem tylko zdrowe posilki, staram sie kupowac produkty jak najmniej przetworzone i sama gotuje i od kilku lat udaje mi sie utrzymac wage 55 przy wzroscie 169 , wiec jest calkiem niezle
zuza

Postautor: Soniq » pn sty 06, 2014 10:26 pm

Jedynym patentem są ćwiczenia i odpowiednio zbilansowana dieta... gotowane warzywa, ryby i kurczaki... a waga znika baardzo szybko
Soniq

Postautor: Bartex » ndz sty 19, 2014 7:19 pm

Codzienne spacery i zdrowa dieta. Sporo gotujemy z żoną na parze, przy smażeniu używamy mniej tłuszczów i są efekty. Na dobrych garnkach można łatwo i zdrowo gotować bez zbędnego tłuszczu.
Bartex

Postautor: Nomada » wt cze 24, 2014 12:14 pm

Ruch i zdrowe jedzenie- wyeliminowanie cukru i zbędnych tłuszczów, przy czym należy pamiętać, że dietę zmienia się na całe życie, a nie na miesiąc np, bo wtedy jest właśnie efekt jojo.
Nomada

Postautor: mieczija » wt cze 24, 2014 5:09 pm

Mój sposób nie jest magiczny: ćwiczenia, min 2-3 razy w tygodniu po godzinie. Niestety, jak to zwykle bywa, najciezej jest się zmusić na początku. Później do głosu dochodzi pamięć mięśniowa:)
mieczija

Postautor: Gosposia » wt lip 01, 2014 7:37 pm

Tak, jak dla mnie też tylko ruch.
Co do odżywiania to zmiana całego sposobu. Im szybciej znajdzie się swój rytm i zrezygnuje dla niego z typowo polskiego tym lepiej. Niewiele znałam takich osób, którym służą te zapychacze czyli kanapki a potem ziemniaki z mięsem i zupą podlane...Na wsi ok. W warunkach nieomal nieustannej pracy fizycznej.Ale nie większości współczesnych.
Zaczęłabym od wyeliminowania wszystkiego co przetworzone. Głównie słodyczy bo breja z tłuszczu, cukru i mąki na zdrowy rozum dobra i zdrowa być nie powinna.Można eliminować przez jedzenie np. sera białego z miodem lub dżemem.
Potem organizm zacznie to już odczuwać czyli intuicja powinna odrzucać od tego, co kiedyś niby uwielbialiśmy.
Przeszłam przez coś takiego dawno temu. Znalazłam taki patent jako nastolatka. 7 lat nie ruszałam niczego niezdrowego i to niezależnie od okoliczności. Potem mogłam już rozluźnić czyli i hamburger jest ok i pizza. Byle z maksimum warzyw i własnoręcznie zmielonym mięsem. Orzechy to już bardzo często tylko, że nie prażone i solone na raz.Jednak smak jaki sobie wówczas wypracowałam, pomimo rozluźnienia, nie zawiódł mnie od lat.
Gosposia

Postautor: karolka » śr maja 20, 2015 5:28 pm

ja bardzo doceniam gotowanie na parze- jedzenie jest odtłuszczone. Oprócz tego bardzo dużo surowych warzyw i owoców- codziennie przynajmniej pół godziny ćwiczeń. Sporo dowiedziałam się na stronie welmaxu o odżywianiu i zdrowym stylu życia :) Warto poczytać.
karolka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Odchudzanie