dieta oczyszczająca

Moderator: mich-na

dieta oczyszczająca

Postautor: rumba » czw gru 05, 2013 9:08 pm

kto z Was był na takiej diecie? czego powinno się wtedy unikać, a co jeść? jak często?
rumba

Re: dieta oczyszczająca

Postautor: Pasta » czw gru 19, 2013 10:16 am

Ja byłam już na wielu ale jakoś nie przyniosły efektu. Teraz na poważnie zastanawiam się nad kupieniem garnka do gotowanie na parze, bo wiecznie jestem głodna a warzywa z akiej maszyny można jesć chyba bezkarnie. MOże to będzie jakiś sposób
Pasta

Postautor: Pola » czw gru 19, 2013 12:58 pm

Dokładnie nie wiem, bo nigdy nie stosowałam, ale słyszałam dużo dobrych opinii na temat kaszy jaglanej i jej właściwości odkwaszających organizm.
Pola

Postautor: janika » czw gru 19, 2013 7:15 pm

mysle ze to dieta warta zastosowania, ale jednak na pewno nie teraz przed swietami, ale po nowym roku i owszem, na dobre rozpoczecie roku 2014
janika

Postautor: Niebieska » sob gru 21, 2013 1:21 pm

Kilka razy planowałam dietę oczyszczającą, ale nigdy nie starczyło mi zapału. Święta zdecydowanie nie są dobrym okresem na żadną dietę. Może bliżej wiosny/lata gdy warzyw i owoców dużo. Na pewno wcześniej warto dobrze się przygotować i poczytać na ten temat.
Niebieska

Postautor: janika » śr sty 01, 2014 12:15 pm

po swietach, may 1 styczia i ja sie biore za siebie, poszalam troche podczas swiat, a teraz ide do dietetyczki, zeby ulozyla diete dla mnie i mam nadzieje ze zrzuce 10 kg
janika

Postautor: Patison » czw sty 02, 2014 10:57 am

janika pisze:po swietach, may 1 styczia i ja sie biore za siebie, poszalam troche podczas swiat, a teraz ide do dietetyczki, zeby ulozyla diete dla mnie i mam nadzieje ze zrzuce 10 kg

To jak będziesz po spotkaniu napisz, będziemy Ci kibicować :)
Patison

Postautor: doris » wt sty 07, 2014 6:11 pm

szukam wlasnie pomyslu na dobra diete oczyszczajaca, bo po swietach troche mi przybylo i mysle ze warto zaczac od takiej diety
doris

Postautor: Nomada » pn cze 23, 2014 12:31 pm

Najważniejsze żeby dieta była bardziej zasadowa. Jemy bardzo dużo produktów kwaśnych- nie chodzi o smak tylko odczyn, a powinniśmy jeść więcej zasadowych żeby organizm funkcjonował sprawnie. Tu np są informacje na ten temat.http://www.poradnikzdrowie.pl/szukaj/dieta%20alkaliczna
Tak od siebie jeszcze- prosta zasada- zaczynać dzień od szklanki letniej wody z cytryną przed jedzeniem.
Nomada

Postautor: Gosposia » pn cze 23, 2014 8:52 pm

Wydaje się, że nie trzeba myśleć o oczyszczaniu gdy je się po prostu zdrowo. Zdrowo to znaczy dużo warzyw, owoców. Wiele tych sezonowych. Do tego zboża, ziarna, nasiona. I nic sztucznego, bardzo przetworzonego. Unikanie zapychaczy czyli za dużej, niepotrzebnej proporcji węglowodanów typu pieczywo do reszty składników jak ser lub surówka.Organizm sam się oczyści. Przede wszystkim z konserwantów. Bo nieomal wszystko co można kupić gotowe warto zrobić samemu. Nie jestem zwolenniczką przesady ale po prostu zmiany stylu życia.I do tego takie garnki umożliwiające gotowanie na parze typu Welmax to skarb. Sam zakup skłania, motywuje do zmian.
Gosposia

Następna

Wróć do Diety