Czy diety wegetariańskie są bezpieczne?

Moderator: mich-na

Re: Czy diety wegetariańskie są bezpieczne?

Postautor: agatka » czw sty 02, 2014 9:06 pm

teraz na fejsie było hardkorowe wyzwanie o niejedzeniu mięsa przez co najmniej miesiąc ;) brzmi fajnie ale dalej nie mam przekonania. tylko zbieram siły i przeszukuję przepisy ;)
agatka

Postautor: Franka » czw sty 02, 2014 10:24 pm

Ja nie wiem czy przez miesiąc bym wytrzymała. Niby dużo mięsa nie jem, ale jak mam ochotę lubię zjeść.
Franka

Postautor: karola » pn sty 20, 2014 7:21 pm

nie jestem fanka niejedzenia miesa, uwazam, ze miesa jest potrzebne do prawidlowego rozwoju i ja z miesa bym nie zrezygnowala
karola

Postautor: Nomada » pn cze 23, 2014 10:24 am

Jestem wegetarianką od ponad 5 lat. Jestem zdrowa, regularnie badam krew. Wyniki mam bardzo dobre, czuję się świetnie, także z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że wegetarianizm jest bezpieczny. Oczywiście trzeba dbać o to co się je, żeby dieta była zróżnicowana. Ostatnio gdzieś wyczytałam anegdotę. Rozmawia dwóch znajomych i jeden mówi- kiedyś byłem wegetarianinem, ale strasznie źle się wtedy czułem. Na to ten drugi- tak? A co wtedy jadłeś? - Głównie frytki. ;) Także....trzeba odżywiać się świadomie i wszystko będzie dobrze. Znam wielu lekarzy, którzy namawiają pacjentów do rezygnacji z mięsa. Cztery lata temu Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyków (instytucja państwowa, nie wegetariańska) oficjalnie uznało, że: „prawidłowo skomponowana dieta wegetariańska jest odpowiednia dla człowieka na każdym etapie rozwoju, włączając w to okres niemowlęctw, dojrzewania i ciąży”
Nomada

Postautor: Nomada » śr cze 25, 2014 10:12 am

Nomada

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 4:16 pm

Moja prywatna opinia na temat diet weganskich jest skrajna - białko zwierzęce jest potrzebne do życia i tyle. Kompletnie nie rozumiem, jak niejedzenie mięsa może być sposobem na prawidłowy rozwój organizmu.
mieczija

Postautor: Nomada » śr lip 02, 2014 10:44 am

agatka pisze:a jak z rybami? jecie czy w ogóle zrezygnowaliście? może chociaż tym udałoby się zastąpić mięso.

Wegetarianie nie jedzą zwierząt, a jako, że ryba to też zwierzę, nie jemy ryb :) teraz może powstać pytanie skąd czerpiemy w takim razie kwasy omega 3, które wg wielu są tylko w rybach- otóż nie. Są także w nasionach lnu i ja np mielę sobie len na kanapki, do jogurtów, albo zalewam wrzątkiem i piję :)
Nomada

Poprzednia

Wróć do Diety