Czy diety wegetariańskie są bezpieczne?

Moderator: mich-na

Czy diety wegetariańskie są bezpieczne?

Postautor: mich-na » pt lis 29, 2013 2:22 pm

Coraz częściej słyszę od swoich znajomych, że po przejściu na dietę wegetariańską czują się bardzo dobrze, nie mają parcia na mięso. Artykuł na http://welmax.pl/czy-diety-wegetarianskie-sa-bezpieczne/ też na to wskazuje. Jak było z Wami?
mich-na

Re: Czy diety wegetariańskie są bezpieczne?

Postautor: WojciechW » pt lis 29, 2013 2:31 pm

Nie wydaje mi się, że w naszym klimacie to naprawdę jest takie bezpieczne. Nie wiem jaki facet przy -20 stopniach będzie się zajadał fasolą z soczewicą, ale ja wolę zdrowe kotlety
WojciechW

Postautor: agatka » pn gru 02, 2013 11:04 am

sama się nad tym zastanawiam, może to jednak nie jest takie głupie? minus 20 u nas rzadko kiedy się zdarza ;) a na poważnie to podobno da się czymś zastąpić mięso.pewnie nie do końca, ale jest to zdrowsze. ktoś ma więcej doświadczenia w temacie?
agatka

Postautor: Pola » wt gru 03, 2013 7:50 am

Zdrowe kotlety :P Dieta wegetariańska wymaga więcej inicjatywy i wysiłku, trzeba pamiętać żeby nie zabrakło białka (m.in. rośliny strączkowe: ciecierzyca, fasole, soczewica, groch ....) i żelaza (żółtko, orzechy, natka pietruszki, szpinak, brokuły, sałata, suszone morele i śliwki, kasze itp.) lepiej przyswaja się w towarzystwie wit. C - oczywiście zawartej w owocach, warzywach. To takie podstawowe zasady. Zapewniam, że wegetarianie mają dużo siły i werwy, także w zimą :lol:
Pola

Postautor: agatka » śr gru 04, 2013 12:36 pm

haha, tak myślałam ;) w sumie to co piszesz brzmi rozsądnie, i jak się spojrzy na cały pokarm poza mięsem to jest tego sporo ;) sama czasem nie jem mięsa i nie powiem żebym jakoś cierpiała z tego powodu. ale żeby całkiem przejść na dietę wege to wymaga zastanowienia i zmiany nawyków żywieniowych :)
agatka

Postautor: Kasia » ndz gru 08, 2013 9:38 pm

Dieta wegetariańska jest jak najbardziej bezpieczna, tylko wiadomo, trzeba jeść z głową. Wiedzieć jakie pierwiastki są w jakich warzywach. Sama bardzo sporadycznie jem mięso, ale czasami organizm sam się domaga, zwłaszcza zimą
Kasia

Postautor: agatka » pt gru 13, 2013 10:43 pm

a jak z rybami? jecie czy w ogóle zrezygnowaliście? może chociaż tym udałoby się zastąpić mięso.
agatka

Postautor: Pola » czw gru 19, 2013 12:54 pm

W moim przekonaniu żeby zdrowo się odżywiać trzeba trochę zaangażować się, żeby posiłki były urozmaicone. Łatwo jest zrobić przysłowiowego schabowego z ziemniakami, ale ile można. Co do ryby to ja jem, bo lubię.
Pola

Postautor: kuchcik » pn gru 30, 2013 7:14 pm

jak dla mnie dieta powinna byc zbilansowana , powinno sie jesc wszystko w umiarkowanych ilosciach, mieso i ryby przede wszystkim, wiec ja nie jestem fanem wegetasrianskiej kuchni
kuchcik

Postautor: Marlenka » pn gru 30, 2013 8:19 pm

Ja coraz częściej mam ochotę spróbować przejść na wegetarianizm, ale brak mi motywacji i chyba zwycięża lenistwo. Jeszcze żebym miała dostęp do sprawdzonych warzyw po rozsądnych cenach. A tak wszytko nawożone, pryskane, mięso też nie lepsze. W sumie to nie wiadomo co jeść żeby było zdrowo.
Marlenka

Następna

Wróć do Diety