Materace wełniane

Pościele wełniane korzystnie wpływają na zdrowie - łagodzą objawy reumatyzmu. Jaką Ty masz opinię o tym rodzaju pościeli? Pościele Welmax - spostrzeżenia i opinie.

Moderator: mich-na

Materace wełniane

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 4:51 pm

Chodzi mi o ten produkt:

http://sklep.welmax.pl/odpoczywamy/materac-merynos

Jak waszym zdaniem sprawdzi się w praktyce? Ktoś używa?

Jest jeszcze:

http://sklep.welmax.pl/odpoczywamy/materac-camel

drugi 200 zł droższy...
mieczija

Re: Materace wełniane

Postautor: Nomada » pn lip 07, 2014 11:39 am

Moja ciocia ma cały komplet w tym ten materac i jest zadowolona. Mnie zastanawia czy rzeczywiście zapewnia prawidłowe ułożenie ciała.
Nomada

Postautor: Gosposia » pn lip 07, 2014 2:39 pm

Co do prawidłowej postawy ciała to nie mam pewności. Trzeba by chyba przeprowadzić jakieś badania przy wyeliminowaniu innych czynników mogących korygować postawę :) Mogę jednak zapewnić, że śpi się komfortowo. Z kanapami to różnie bywa. Niekoniecznie taka, która jest ładna jest też wygodna a ja akurat śpię na kanapie a nie łóżku więc ten materac mnie nieco ratuje.
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 7:56 am

No właśnie, postawa w czasie snu kształtuje się niejako samoistnie. Z pewnością jednak taki materac by nie zaszkodził - oddychająca tkanina, solidne wypełnienie i dostosowanie do kształtów ciała. A jeśli chodzi o spanie na kanapie to sobie nie wyobrażam - wtedy w ogóle bym oka nie zmrużył.
mieczija

Postautor: karolka » czw kwie 02, 2015 10:52 am

No jak się śpi na kanapie to taki materac na pewno pomaga, bo wyrównuje powierzchnię w tych wszystkich "zgięciach" gdzie łóżko się składa.
karolka

Postautor: werojaw » czw kwie 02, 2015 11:03 am

Welmax-owe materace są o tyle dobre, że nie odkształcają się, także rzeczywiście to świetne rozwiązanie jak się nie śpi na równym łóżku, tylko kanapie. Zimą w ogóle jest przyjemnie bo jest bardzo ciepły i miękki- szczególnie ten Merynos- bo jest nieco grubszy.
werojaw

Postautor: karolka » czw kwie 02, 2015 11:08 am

Grubszy od którego? Ja jakoś się pogubiłam na stronie welmaxu i nie mogę znaleźć samych materacy tylko komplety całe widzę. teraz latem to może nie kupię, ale na zimę, kto wie.
karolka

Postautor: werojaw » czw kwie 02, 2015 11:12 am

werojaw

Postautor: Nomada » czw kwie 02, 2015 11:14 am

Nie, to tak tylko wygląda na zdjęciu i jasny kolor wydaje się optycznie większy- bardziej puszysty. Z resztą ten cieńszy nie byłby na pewno droższy- a tu jest. One różnią się rodzajem wełny.
Nomada

Postautor: werojaw » czw lis 23, 2017 11:19 am

Nomada pisze:Nie, to tak tylko wygląda na zdjęciu i jasny kolor wydaje się optycznie większy- bardziej puszysty. Z resztą ten cieńszy nie byłby na pewno droższy- a tu jest. One różnią się rodzajem wełny.

Chyba masz rację. W każdym razie, to dobre na zimę, dla zmarźlaków i osób, które maja reumatyzm np. Zastanawiam się czy kupić natki materac welmaxu dziadkom na święta.
werojaw

Wróć do Pościele wełniane