Ciepła?

Pościele wełniane korzystnie wpływają na zdrowie - łagodzą objawy reumatyzmu. Jaką Ty masz opinię o tym rodzaju pościeli? Pościele Welmax - spostrzeżenia i opinie.

Moderator: mich-na

Re: Ciepła?

Postautor: agulka » pt maja 23, 2014 9:07 am

Wełniana pościel jest jak najbardziej wskazana dla alergika, jeżeli oczywiście nie ma alergii na wełnę. Wełna zawiera lanolinę, która nie wchłania kurzu i nie jest siedliskiem roztoczy, a te są najczęściej wywołują alergię. U nas się sprawdza.
agulka

Postautor: Nomada » pn cze 23, 2014 10:12 am

Ciepła, idealna na jesienno zimowe wieczory. Jakiś czas temu dziadkowie sprawili sobie taki zestaw- kołdrę plus poduszki i strasznie zachwalali. Jeszcze wtedy nie słyszałam o firmie Welmax i myślałam, że przesadzają, że pewnie zwykły koc i przepłacili, ale wypróbowałam i marzy mi się takie cudo naprawdę. Aż się chce zapaść z sen zimowy mimo, że lato haha :)
Nomada

Postautor: Gosposia » pn cze 23, 2014 1:19 pm

O tak.Zgadzam się, że taka pościel najbardziej przydaje się osobom mieszkającym w kamienicach lub domkach gdzie ogrzewanie nie pozwala na równomierną, stałą i wysoką temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. U mnie, w starym budownictwie wełna sprawdza się też latem bo gdy na dworze upał to stare mury porządnie izolują i chłodzą aż do przesady, a wiadomo, że dogrzewanie o tej porze roku kojarzy się z nadmiernym, niepotrzebnym kosztem.
Na temat wełnianej pościeli Welmax opinie są podzielone ale myślę, że wątpliwości mają raczej ci, którzy jeszcze pod nią nie spali.Wynikają pewnie z tego, że tradycyjne, wełniane koce mechaciły, się, nie były zbyt delikatne w dotyku i filcowały się w praniu. Welmax ma najwyraźniej jakiś dobry sposób wykańczania tego materiału bo takie problemy nie występują.Czyli nie jest to po prostu taka wełna jaką znamy.
Gosposia

Postautor: mieczija » pn cze 23, 2014 4:30 pm

Obiektywnym okiem - mogę polecić osobom zainteresowanym pościelą klasy premium. Welmax - nie oszukujmy się, jest drogi ale w przeciwieństwie do innych podobnych specyfików sprawdza się w swojej roli.
mieczija

Poprzednia

Wróć do Pościele wełniane