Czy używacie kalkulatora kalorii?

Moderator: mich-na

Czy używacie kalkulatora kalorii?

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 7:49 am

Mam pytanie co do tzw kalkulatorów kalorii - czy stosujecie i jak Wam się sprawdza w praktyce? Od siebie powiem, że nie wszystkie są ok, ale jakiś tam efekt jest (w moim przypadku chodziło o budowanie mięśni). Macie może jakieś sprawdzone?
mieczija

Re: Czy używacie kalkulatora kalorii?

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 1:05 pm

Usiłowałam korzystać z kalkulatora w internecie. To jest jednak bardzo uciążliwe.
Mniej więcej znam kaloryczność różnych produktów. Super dokładne liczenie według mnie niczemu nie służy.Wydaje się też, że inaczej organizm spala produkty bardzo złożone a inaczej napoje.
Drugi minus.W takim kalkulatorze przykładowo osobno: kawa czarna sypana ma niemal zero kalorii,szklanka mleka 120, łyżeczka cukru ok 24. Za to gdy zrobimy latte czyli powiedzmy już samą kawę z mlekiem to daje im ponad 300 kcal.Przecież tyle nie wychodzi nawet z 3 łyżkami cukru...
Gosposia

Postautor: Koper » śr maja 20, 2015 5:23 pm

Ja używałam, ale było to dość uciążliwe. Teraz zamówiłam naczynie do gotowania na patrze z welmaxu i przestanę to robić. W końcu taki garnek jest odpowiedni dla diety niskokalorycznej i niskotłuszczowej, więc...będę spokojniejsza.
Koper

Postautor: karolka » śr maja 20, 2015 5:25 pm

Pewnie- dobrze rozpisana dieta plus gotowanie na parze i codzienny trening- chociażby pół godziny i nie trzeba się aż tak przejmować liczeniem kalorii. Na stronie welmaxu są fajne dietetyczne przepisy i tu na forum z resztą też :)
karolka

Wróć do Odżywianie