Koktaile

Moderator: mich-na

Koktaile

Postautor: Nomada » śr cze 25, 2014 9:40 am

Czy pijecie koktajle? Tzn czy sami robicie- chodzi mi o robione właśnie, a nie kupowane. Widziałam na stronie Welmax artykuł na temat picia soków, ale koktajl to trochę inna bajka. Macie jakieś ulubione mikstury?
Nomada

Re: Koktaile

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 4:27 pm

Nie wiem czy koktajl to dobre okreslenie ale ja lubię tzw smoothie (głupia nazwa), chodzi bardziej o lodowego, owocowego szejka. Przepis bardzo prosty: banan plus kiwi, pokruszony lód, ew. syrop czekoladowy do smaku - blender i jest przepyszne.
mieczija

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 10:21 am

Tak, to idealne na lato, orzeźwiające- z arbuzem też pyszne. Ja ostatnio bardzo eksperymentuję w tym temacie. Chodzi mi o stworzenie bomby witaminowej ;) Nie znoszę natki pietruszki w zupach, sałatkach itp, więc ją mielę właśnie z owocami i warzywami, fajnie wygląda, smakuje też całkiem ok, staram się to robić z wodą bardziej niż z mlekiem i jogurtami, ponoć zdrowsze.
Nomada

Postautor: karolka » wt mar 31, 2015 9:24 am

No tak, w tym temacie można eksperymentować, ale za zwyczaj jednak koktaile z mlekiem lub jogurtem się robi. Z wodą nie próbowałam...Czemu z mlekiem jest mniej zdrowo?
karolka

Postautor: Nomada » wt mar 31, 2015 9:30 am

karolka pisze:No tak, w tym temacie można eksperymentować, ale za zwyczaj jednak koktaile z mlekiem lub jogurtem się robi. Z wodą nie próbowałam...Czemu z mlekiem jest mniej zdrowo?

Ludzie jedzą i piją za dużo produktów zakwaszających organizm- w tym mleka właśnie i jogurtów. Owoce i warzywa na surowo mają właściwości zasadotwórcze- korzystne dla organizmu, dlatego nie warto psuć efektu nabiałem. Oczywiście każdy ma swoje upodobania, ale ja unikam mleka. jeśli już to używam ryżowego np, owsianego itp. Jest teraz duży wybór- nie tylko sojowe, którego ludzie się trochę boją jednak.
Nomada

Postautor: karolka » wt mar 31, 2015 9:35 am

Hmmmm, ja szczerze mówiąc poza mlekiem sojowym nie znałam innego roślinnego, ale dobrze wiedzieć, może wypróbuję. Zastanawiam się też czy wszystkie owoce np można ze sobą łączyć- już nie chodzi o smak, ale właściwości. Ostatnio dużo się mówi, że np nie wolno pomidora ze świeżym ogórkiem ( nie wiedzieć czemu), herbaty z cytryną itp. Ja za zwyczaj łączę przypadkowo produkty, ale chyba trzeba to przemyśleć. Może na stronie welmaxu jest artykuł na ten temat?
karolka

Postautor: Nomada » wt mar 31, 2015 9:47 am

Teraz jest bardzo duży wybór jeśli chodzi o mleka roślinne- ryżowe, sojowe, kokosowe, jaglane, owsiane :) A jeśli chodzi o połączenia to warto poczytać rzeczywiście- na stronie welmaxu nie wiedziałam chyba nic na ten temat. Jeśli chodzi o połączenie ogórka i pomidora- ogórek posiada kwas askorbinowy,który niszczy witaminę c z pomidora ;) Otruć się nie otrujesz, ale, zabijesz to co najlepsze w pomidorze ;)
Nomada

Postautor: Koper » wt mar 31, 2015 9:52 am

Ja uwielbiam koktajle, ale ostatnio zniszczyłam mikser- miałam taki niby uniwersalny, ale okazało się, że jednak nie był przeznaczony do warzyw i przepalił się kiedy próbowałam zmielić ziemniaki :/
Koper

Postautor: Nomada » wt mar 31, 2015 9:55 am

No czasem tak bywa, też mam takie doświadczenia, ale teraz to po ostrzach poznaję czy można mielić większe i twardsze kawałki. Multicooker welax jest odpowiedni do blendowania i mielenia wszystkiego ;)
Nomada

Postautor: Koper » wt mar 31, 2015 9:58 am

Tak, właśnie oglądałam i zastanawiałam się nad tym multicookerem. Potrzebuje takiego uniwersalnego urządzenia no i lato się zbliża- koktajle...:D
Koper

Następna

Wróć do Odżywianie