Odżywianie na parze - prośba o wskazówki

Moderator: mich-na

Odżywianie na parze - prośba o wskazówki

Postautor: mieczija » pn cze 23, 2014 4:48 pm

Witam! Jakiś czas temu postanowiłem się przerzucić na jedzenie beztłuszczowe, tj. dania przygotowuję korzystając z urządzenia Welmax. Pytanie moje brzmi, czy z czasem regeneracja tkanki tłuszczowej nie bedzie konieczna? Na dzień dzisiejszy - 4 kg bez ćwiczeń (tylko dania na parze), pytanie czy taki trend się utrzyma dłużej?
mieczija

Re: Odżywianie na parze - prośba o wskazówki

Postautor: Nomada » wt lip 08, 2014 10:30 am

Nie jestem dietetyczką, ale wydaje mi się, że tłuszcz w jakichś ilościach jest nam też potrzebny, dlatego całkowita rezygnacja chyba nie jest dobrym pomysłem. Owszem należy ograniczyć, ale nie usuwać całkowicie z jadłospisu. Ciężko mi powiedzieć, czy jedząc tylko potrawy gotowane na parze, będziesz nadal chudła- z doświadczeń znajomych wiem, że przy zmianie diety na zdrowszą, spadek wagi jest najbardziej widoczny w pierwszym okresie, później już powoli to następuje, ale jednak...Każdy organizm jest tez inny, dlatego trzeba obserwować swoje ciało i jego reakcje. Myślę jednak, że trochę tłuszczu roślinnego nie zaszkodzi.
Nomada

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 12:57 pm

Brak tłuszczu nie jest jedyną korzyścią gotowania na parze. Ono pozwala głównie na zachowanie wszystkich, uciekających z wodą mikroelementów. Jak wspomniała Nomada, niewielka ilość tłuszczu jest nam potrzebna choćby do przyswajania witamin.
Jeżeli chodzi o spadek wagi to też mam takie doświadczenie, że z czasem spada. No i zatrzymuje bo organizm adaptuje się do mniejszych ilości kalorii.
Gosposia

Postautor: karolka » śr cze 10, 2015 9:23 am

A ja mam pytanie dotyczące przyprawiania. Nie mogę się jeszcze tego nauczyć- mam takie naczynie i jestem bardzo zadowolona. Jedzenie- szczególnie warzywa gotowane na parze pięknie pachną, mają taki wyrazisty kolor, ale nie udaje mi się doprawić tak jakbym chciała. Podobno trzeba wiedzieć kiedy np posolić itp. Macie jakieś wskazówki?
karolka

Postautor: Nomada » śr cze 10, 2015 9:32 am

Wg mnie i z tego co czytałam na różnych forach- najlepiej przyprawiać już na talerzu- wtedy każdy może sobie doprawić wg swoich upodobań :) No i prawda, zapach i kolor warzyw gotowanych na parze jest niesamowity :)
Nomada

Postautor: werojaw » wt mar 15, 2016 11:03 am

Ja przyprawiam w naczyniu. W tych welmaxowych to normalnie można na tym sitku przyprawić, a w urządzeniach do gotowania na parze, oprócz nasypania przypraw w to specjalne miejsce, solę np normalnie warzywa na "półce". Na talerzu tez dobry sposób. Każdy doprawi jak chce, ale nie lubię jak ktoś po mnie poprawia :P
werojaw

Postautor: Koper » pt lip 22, 2016 8:23 am

Można też zrobić sos już przyprawiony do warzyw, czy co tam gotujemy i sobie polać. Jest to jakieś rozwiązanie. Co do naczyń do gotowania na parze to moim zdaniem te z koszykiem welmaxu są lepsze niż takie piętrowe urządzenia do gotowania na parze, które są wykonane z plastiku :/
Koper

Wróć do Odżywianie