Śniadanie

Moderator: mich-na

Śniadanie

Postautor: Pola » pn gru 30, 2013 10:05 pm

Mówi się, że to najważniejszy posiłek dnia. Może. Jakoś nie mogę się przekonać. Mocna, czarna i słodka kawa i długo nic. Jecie i co? Piszcie może się przekonam.
Pola

Re: Śniadanie

Postautor: lili » śr sty 01, 2014 11:41 am

porzadne sniadanie to podstawa, ja zawsze jem musli zmlekiem lub jogurtem, jakis owoc, pije do tego dobra zielona herbate i czasami jeszcze zdjadam np jajko na miekko, potem mam dobra energie na rozpoczecie dnia
lili

Postautor: Pasta » czw sty 02, 2014 5:49 pm

Ja przez długi czas nie jadłam śniadań ale teraz na poważnie sie za nie wzięłam i dzień dzięki nim wygląda zupełnie inaczej. Pa preferuję płatki z owocami. Błonnik, witaminy powinny rozpocyznać każdy dzień.
Pasta

Postautor: Mag » pt sty 03, 2014 7:26 am

Właśnie piję czarną mocną i słodką kawę. Za 5 minut muszę wyjść do pracy, i oczywiście na śniadanie nie mam czasu. I nie jestem głodna. Więc dołączam się do pytania jak Wy robicie, że jecie śniadania? Ja mam wrażenie, że nadal śpię.
Mag

Postautor: amelia » wt sty 07, 2014 6:25 pm

zawsze jem sniadanie,to podstawowy posilek w ciagu dnia i poswiecam naprawde sporo uwagi aby rano zjesc dobrze, sycaco i zdrowo
amelia

Postautor: Gosposia » pn cze 23, 2014 8:41 pm

Polecam patent z medycyny chińskiej czyli śniadania na ciepło. W zimie bezcenne. Otóż warto razem z czajnikiem na kawę wrzucić nieco wody do garnka i wsypać ryż, wszelkie kasze lub kuskus.Można też przygotowywać porcję wieczorem a rano tylko przygrzać dodając wody bo im bardziej rozgotowana papka tym lepiej.
W słodkiej wersji do ciepłego dodaje się idealnie kilka łyżek miodu ( łatwo się rozpuszcza i jest bardzo zdrowy ) i wedle potrzeb bakalie takie jak daktyle, śliwki, rodzynki,morele, przeróżne orzechy, owoce suszone i surowe. Po prostu pyszne i na prawdę szybkie. Wystarczy zmienić nawyk robienia kanapek na inny.
Latem patent jaki poznałam na kurskie żywienia. Zawiera wszystkie składniki jakich człowiek potrzebuje w ciągu całego dnia. Prawdziwa bomba żywieniowa: jogurt naturalny, 1 banan, 1 kiwi, inne owoce to już do wyboru jeśli ma się ochotę czyli np jabłko lub pomarańcza, suszone daktyle, migdały, trochę soku z cytryny, 2 łyżki miodu, płatki orkiszowe.
Gosposia

Postautor: mieczija » wt cze 24, 2014 5:33 pm

Gosposia pisze:Polecam patent z medycyny chińskiej czyli śniadania na ciepło. W zimie bezcenne. Otóż warto razem z czajnikiem na kawę wrzucić nieco wody do garnka i wsypać ryż, wszelkie kasze lub kuskus.Można też przygotowywać porcję wieczorem a rano tylko przygrzać dodając wody bo im bardziej rozgotowana papka tym lepiej.
W słodkiej wersji do ciepłego dodaje się idealnie kilka łyżek miodu ( łatwo się rozpuszcza i jest bardzo zdrowy ) i wedle potrzeb bakalie takie jak daktyle, śliwki, rodzynki,morele, przeróżne orzechy, owoce suszone i surowe. Po prostu pyszne i na prawdę szybkie. Wystarczy zmienić nawyk robienia kanapek na inny.
Latem patent jaki poznałam na kurskie żywienia. Zawiera wszystkie składniki jakich człowiek potrzebuje w ciągu całego dnia. Prawdziwa bomba żywieniowa: jogurt naturalny, 1 banan, 1 kiwi, inne owoce to już do wyboru jeśli ma się ochotę czyli np jabłko lub pomarańcza, suszone daktyle, migdały, trochę soku z cytryny, 2 łyżki miodu, płatki orkiszowe.

Sorry, ale jak to zobaczyłem to aż mnie cofnęło. To nie jest z pewnością śniadanie dla mężczyzny, być może dostarczy potrzebnych kalorii ale jakbym miał się tak żywić to byłoby nieciekawie:) OD siebei polecam jajecznicę, ewentualnie bez tłuszczu:)
mieczija

Postautor: Gosposia » wt lip 01, 2014 7:25 pm

Uwierz, że może dla kanapowca to może nie ale już dla kulturysty...Hm. Ćwiczący koledzy też żyją na "papkach". A z resztą nie tylko Ci od rzeźby i masy ale również biegacze. Zerknij w necie choćby na dietę mistrzów w tym sporcie, czyli Kenijczyków. Cytuję przepis na ich podstawowy posiłek " UGALI – mąka lub kasza kukurydziana ugotowana na wodzie z dodatkiem warzyw lub mięsa ". A i to na noc bo od rana tylko maks cukru do herbaty a potem znowu cukier tyle, że w owocach. By się ruszać to właśnie jego trzeba więcej od białka.
Ale kierunek - jajka, nie jest wcale zły. Z tym, że jajecznica mniej niż gotowane. Bogate w liczne właściwości odżywcze. Tu nie chodzi o tłuszcz. On też jest potrzebny. Niektórych rzeczy (np. pomidory ) w ogóle nie warto jeść bez niego bo nie zachodzą, niezbędne do przyswojenia witamin, interakcje chemiczne.
Gosposia

Postautor: Nomada » śr lip 02, 2014 10:40 am

lili pisze:porzadne sniadanie to podstawa, ja zawsze jem musli zmlekiem lub jogurtem, jakis owoc, pije do tego dobra zielona herbate i czasami jeszcze zdjadam np jajko na miekko, potem mam dobra energie na rozpoczecie dnia

Jeśli chodzi o musli na śniadanie to też kiedyś często jadłam, ale ostatnio znajoma dietetyczna uświadomiła mnie, że to nie jest najlepszy pomysł i hasła reklamowe, którymi nas karmią, że to zdrowe, smaczne i pozwala zachować świetną figurę są grubo przesadzone. Warto przeczytać skład przed spożyciem. Owoce z musli często są kandyzowane- czyli smażone wielokrotnie w słodkim syropie, orzechy są prażone, przez co pozbawiane są wielu cennych właściwości. Musli ze względu na to, że zawiera sporo cukrów prostych oraz oczyszczonej skrobi powoduje silny wyrzut insuliny – hormonu, który hamuje spalanie tłuszczu i stymuluje jego odkładanie, zwłaszcza jeśli spożywamy je z owocowym jogurtem czy popijamy szklanką soku. O wiele lepiej i zdrowiej zrobić sobie taka mieszankę samemu niż kupować gotową paczkę. Najlepiej użyć w tym celu płatków owsianych górskich, nieprażonych orzechów (np. włoskich, nerkowca), suszonych lub jeszcze lepiej – świeżych owoców, ewentualnie także – otrębów. Nie dodawać cukru ani miodu, nie zalewać owocowym jogurtem, wystarczy mleko, jogurt naturalny bądź kefir.
Nomada

Postautor: Kamyk267 » wt mar 07, 2017 10:47 am

Gosposia pisze:Polecam patent z medycyny chińskiej czyli śniadania na ciepło. W zimie bezcenne. Otóż warto razem z czajnikiem na kawę wrzucić nieco wody do garnka i wsypać ryż, wszelkie kasze lub kuskus.Można też przygotowywać porcję wieczorem a rano tylko przygrzać dodając wody bo im bardziej rozgotowana papka tym lepiej.

Też lubię śniadania na ciepło. Bardzo fajny pomysł. Ja ostatnio jem różne zupy warzywne na śniadanie. Gotuję dzień wcześniej i mam gotowe, bezproblemowe do podgrzania. A żeby coś "żywego" było to dodaję natkę pietruszki lub kiełki, albo jedno i drugie.
Kamyk267

Następna

Wróć do Odżywianie