Czy jecie jogurty?

Moderator: mich-na

Re: Czy jecie jogurty?

Postautor: kornelia » czw gru 19, 2013 6:40 pm

jogurty to samo zdrowie, rowniez tak jak wy uwazam ze naturalne sa najzdrowsze i ja innych nie jem
kornelia

Postautor: lili » pn gru 30, 2013 7:05 pm

widze ze nie tylko ja jem jogurty naturalne i ciesze sie ze podzielacie moje zdanie na temat tego, ze to sa najzdrowsze jogurty
lili

Postautor: Kinga » pn gru 30, 2013 9:25 pm

Ja jem i na zdrowie nie narzekam. Jem głównie naturalne, ostatnio na śniadanie z kaszą jaglaną i tartym jabłkiem, pycha. Czuję się doskonale.
Kinga

Postautor: Nomada » wt cze 24, 2014 11:46 am

Jem tylko naturalny bez żadnych dodatków, cukru itp. Ale fajnie, bo niedawno dopiero zauważyłam, że na stronie welmax są takie porady, wskazówki na temat zdrowego stylu życia, jedzenia itp.
Nomada

Postautor: mieczija » wt cze 24, 2014 5:13 pm

Chyba każdy je:) Ja raczej używam ich zamiast smietany do makaronów, sałatek, itp. Swietnie się sprawdzają, jak ktoś nie stosował to polecam ten patent.
mieczija

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 1:08 pm

Gdy nabawiłam się uczulenia na produkty białkowe to nie jadłam blisko 10 lat. Teraz powoli wracam ale też wolę jakieś kefiry, maślanki i naturalne, które sama doprawiam.
Swoją drogą, ciekawy artykuł. Merytoryczny.
Gosposia

Postautor: karolka » czw gru 07, 2017 10:33 am

Ja ostatnio dużo czytam na temat jogurtów i nabiału. Jest to dość kontrowersyjny temat, ale podobno produkty mleczne są dla nas niewskazane z wielu powodów. Chodzi m.in o kazeine, o to, że nabiał jest dla człowieka prozapalny, że jesteśmy jedynym gatunkiem ssaków, który sięga po nie swoje mleko, że wcale nie wzmacnia to kości, a wręcz jak się za dużo spożywa takich produktów to się wypłukuje wapń i prowadzi to do osteoporozy.
karolka

Postautor: Nomada » czw gru 07, 2017 10:38 am

karolka pisze:Ja ostatnio dużo czytam na temat jogurtów i nabiału. Jest to dość kontrowersyjny temat, ale podobno produkty mleczne są dla nas niewskazane z wielu powodów. Chodzi m.in o kazeine, o to, że nabiał jest dla człowieka prozapalny, że jesteśmy jedynym gatunkiem ssaków, który sięga po nie swoje mleko, że wcale nie wzmacnia to kości, a wręcz jak się za dużo spożywa takich produktów to się wypłukuje wapń i prowadzi to do osteoporozy.

Szczerze mówiąc od mojego posta ostatniego sprzed 3 lat też sporo się o tym naczytałam i nie jem już codziennie jogurtów naturalnych. Unikam też mleka. Po 3 latach od odstawienia nabiału prawie w 100% badałam poziom wapnia i miałam 9/10 więc chyba jest ok.
U mnie też pojawiła się chyba alergia na takie produkty dlatego się zainteresowałam tematem.
Warto czytać, dowiadywać się, konsultować z dietetykami i przede wszystkim obserwować swój organizm.
Nomada

Poprzednia

Wróć do Odżywianie