Warzywa na parze z kurczakiem

Moderator: mich-na

Warzywa na parze z kurczakiem

Postautor: karolka » wt maja 16, 2017 11:18 am

Przepis na 4 porcje:
- 1/2 główki zielonego kalafiora
- 25 dag fasolki szparagowej
- pęczek marchewki
- żółta cukinia
- 12 młodych ziemniaków 
- mały kabaczek
- podwójna pierś z kurczaka 

Sos:
- szklanka śmietany 18-proc.
- 10 dag serka śmietankowego
- 10 dag bryndzy
- szklanka mleka
- łyżeczka mąki ziemniaczanej
- sól
- pieprz
- gałka muszkatołowa
- po pęczku natki, koperku, bazylii, szczypiorku

Sposób wykonania:
1. Ziemniaki obierz, przekrój na pół. Marchew obierz. Kalafior podziel na różyczki. Fasolkę oczyść. Cukinię i kabaczki pokrój w grube plastry.

2. W dużym wkładzie do gotowania na parze ułóż mięso, oprósz solą i pieprzem. Przykryj i gotuj 35 min. Po 15 min dodaj ziemniaki, a po 10 min resztę warzyw. Oprósz szczyptą soli i pieprzu. Gotuj 10 min.

3. Śmietanę zmiksuj z serami oraz natką, koperkiem i bazylią. Pół szklanki mleka wymieszaj z mąką ziemniaczaną. Wlej do reszty gotującego się mleka, dodaj śmietanę z ziołami. Sos dopraw do smaku solą, pieprzem i gałką. Dodaj posiekany szczypiorek, wymieszaj.

4. Ugotowane jarzyny ułóż na półmisku razem z pokrojonym w plasterki mięsem. Polej sosem i podawaj.

Smacznego! :)
karolka

Re: Warzywa na parze z kurczakiem

Postautor: Koper » wt maja 16, 2017 11:20 am

Fajny przepis, warzywa i sosik, ale jakoś jestem uprzedzona do wielu mięs. Jeśli już jem to indyka i myślę, że indyk też by tu pasował w takim sosie.
Koper

Postautor: werojaw » śr maja 17, 2017 9:16 am

Też czytałam, że z drobiu, a nawet ogólnie z mięs, indyk jest najzdrowszy, ale tylko jeśli pochodzi z dobrego źródła- jakiegoś ekologicznego chowu.
Przepis bardzo prosty i fajny. Kiedyś robiłam takie danie i bardzo smaczne :)
werojaw

Postautor: Nomada » czw gru 07, 2017 10:40 am

Ciekawa jestem czy jakaś ryba by tu pasowała zamiast drobiu. I jeśli tak to jaka...Może ktoś doradzi?
Nomada

Wróć do Przepisy czytelników welmax.pl