Akutermia - co to właściwie jest?

Firma Welmax ma w swojej ofercie naczynia, które posiadają specjalne dno akumulujące ciepło. Podziel się opinią na temat tego rozwiązania.

Moderator: mich-na

Akutermia - co to właściwie jest?

Postautor: mieczija » pn cze 23, 2014 4:41 pm

Znalazłem w sklepie Welmax Multiwar Duo - mam pytanie, czy ktoś mi wyjaśni prosto o co chodzi z tą akutermią?
mieczija

Re: Akutermia - co to właściwie jest?

Postautor: Nomada » wt cze 24, 2014 10:43 am

Akutermiczne dno to część naczynia, która umożliwia gotowanie bez wody i smażenie bez tłuszczu. Dzięki konstrukcji nie nagrzewają się uchwyty no i oszczędza się do 70% energii .
Ostatnio zmieniony śr lip 02, 2014 10:29 am przez Nomada, łącznie zmieniany 1 raz
Nomada

Postautor: mieczija » wt cze 24, 2014 5:22 pm

Energii potrzebnej na rozgrzanie, tak? Bo cieplna to chyba nie to samo:)
mieczija

Postautor: Gosposia » wt lip 01, 2014 7:12 pm

Cóż, to chodzi chyba przede wszystkim o grubość dna oraz właściwości tworzywa z jakiego jest wykonane. Czyli, celem jest głównie, jak najszybsze rozgrzanie oraz dłuższe utrzymywanie temperatury. Nie jestem pewna czy to, że uchwyty pozostają chłodnie, to nie jest wynik wyłącznie konstrukcji i dno nie ma nic do rzeczy...
Gosposia

Postautor: Nomada » śr lip 02, 2014 10:31 am

mieczija pisze:Energii potrzebnej na rozgrzanie, tak? Bo cieplna to chyba nie to samo:)

Tak, chodzi o energię potrzebną na rozgrzanie. Jednym słowem rachunki są mniejsze za gaz, albo prąd w zależności od tego na czym gotujesz :)
Nomada

Postautor: mieczija » śr lip 02, 2014 10:37 am

Brzmi bardzo apetycznie, nie powiem... Nikt do tej pory nie pomyślał, żeby za pomocą naczyń ograniczyć zużywanie energii, ciekawy pomysł. Efekt pewnie zależny od tego kto i ile tak naprawdę gotuje... Welmax opinie pozytywne zbiera, teraz już wiem za co
mieczija

Postautor: Nomada » pn lip 07, 2014 11:45 am

Można gotować dużo, ale zawsze wychodzi krócej i stąd oszczędność :) Jeśli ktoś gotuje całymi dniami w normalnych garach, a później się przerzuci na te z Welmax i będzie gotował z tą samą częstotliwością to i tak oszczędzi, bo powiedzmy te 10 dań ugotuje 10 razy szybciej dzięki sprytnej konstrukcji. ;)
Nomada

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 8:02 am

Nomada pisze:Można gotować dużo, ale zawsze wychodzi krócej i stąd oszczędność :) Jeśli ktoś gotuje całymi dniami w normalnych garach, a później się przerzuci na te z Welmax i będzie gotował z tą samą częstotliwością to i tak oszczędzi, bo powiedzmy te 10 dań ugotuje 10 razy szybciej dzięki sprytnej konstrukcji. ;)

No faktycznie, to przecież oczywiste. Swoją drogą patrzcie jaka moda teraz panuje - garnki energooszczędne, żarówki, itepe, samochody na wodę;) - gdyby nie ceny energii z roku na rok wyższe myślę że takie patenty jak Welmax byłyby bardziej widoczne i ludzie by się na to chętniej decydowali
mieczija

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 1:40 pm

Myślę, że kwestie ochrony środowiska mają w tym trendzie największy udział. A jak chodzi o niektóre paliwa to one po prostu kiedyś się skończą i trzeba będzie wynaleźć jakieś nowe sposoby napędzania. Może także do gotowania :)
Gosposia

Postautor: werojaw » wt mar 07, 2017 11:39 am

No, w końcu wiem mniej więcej o co chodzi.
Sprytnie ktoś to wymyślił. Czasami drogie garnki z grubym dnem wolno się nagrzewają a uchwyty sa i tak gorące, a te welmaxowe odwrotnie.
Pewnie też chodzi o rodzaj i jakość tworzywa.
werojaw

Następna

Wróć do Akutermiczne dno