Co zamiast tłuszczu?

Gotujesz na patelni grillowej welmax? Dodaj coś od siebie, Twoja opinia jest dla nas cenna.

Moderator: mich-na

Co zamiast tłuszczu?

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 4:57 pm

Nie chcę powielać wątku, dlatego zadam proste pytanie: jakich zastępczych do tłuszczu smarowideł używacie? U mnie bardzo czesto pojawia się smalec ze skwarkami
mieczija

Re: Co zamiast tłuszczu?

Postautor: Gosposia » śr cze 25, 2014 8:50 pm

Ale to przecież też tłuszcz!Wybacz ale smalec to nawet bardziej tłuszcz niż oliwa, olej i masło :D
Gdy nie używam tłuszczu a mam ochotę na jakiś sos bo danie jest suche to biorę najczęściej ketchup, w drugiej kolejności majonez bo jednak też ma sporo tłuszczu w sobie, dalej tzatziki czyli jakiś jogurt z czosnkiem ;)
Gosposia

Postautor: mieczija » śr lip 02, 2014 10:47 am

Haha, no faktycznie, użyłem skrótu myslowego - tłuszcz w domyśle olej:) A smalczyk jest po prostu dobry i wg opinii mojej babci, dużo zdrowszy niż tradycyjny olej lany na patelnię. Generalnei każdy przetworzony produkt jest w mojej opinii podejrzany - cholera wie co tam się dosypuje do "smaku"
mieczija

Postautor: Gosposia » pn lip 07, 2014 2:51 pm

Rozumiem. Zamiast tradycyjnego oleju używam też oliwy z oliwek choć ona służy raczej do dań na zimno.Do niektórych dań masło.Niewielka ilość całkiem zdrowego tłuszczu nie powinna szkodzić. Prawda jest taka, że całkowita eliminacja z jadłospisu szkodzi bo uniemożliwia np. przyswajanie niektórych witamin z warzyw.Robię sobie taki balans żeby razem z kanapek, sera, jogurtu i smażenia nieco się go jednak w dzień uzbierało ale i niezbyt dużo;)
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 8:06 am

A gdybyście mieli wybierać najzdrowszy tłuszcz? Mówią, że najlepsza jest oliwa z oliwek lub olej rzepakowy. Ja wolę smalec:)
mieczija

Postautor: Gosposia » wt lip 08, 2014 12:45 pm

A gdybym miała wybierać to bym postawiła na rybi czyli tran ;)
Gosposia

Postautor: mieczija » wt lip 08, 2014 5:40 pm

Błe:D Jeszcze się taki nie urodził co by to przełknął. Tranem się straszy dzieci a nie w kuchni używa hehe
mieczija

Postautor: Gosposia » czw lip 10, 2014 1:36 pm

Wiesz, taki tłuszcz pod skórą wędzonej ryby jest całkiem ok. Może tylko taki odfiltrowany nie smakuje dobrze ;)
Gosposia

Postautor: Nomada » śr mar 16, 2016 9:29 am

Oliwa jest zdrowa, ale na zimno- nie nadaje się do smażenia. Olej rzepakowy i słonecznikowy lepiej się do tego nadają. Ale jak się smaży na tej patelni grillowej to np mięso swój własny tłuszcz wypuszcza i innego juz nie trzeba. Na tym polega chyba fenomen tej patelni, że tłuszcz w tych rowkach się chowa i potrawa nim nie nasiąka.
Nomada

Postautor: Koper » pn sie 01, 2016 11:24 am

Olej kokosowy też jest dobry do smażenia :) Gdzieś widziałam fajny przepis chyba w tych na stronie welmaxu właśnie z wykorzystaniem oleju kokosowego. Jak znajdę to wrzucę.
Koper

Następna

Wróć do Patelnia grillowa