A może patelnia mała?

Gotujesz na patelni grillowej welmax? Dodaj coś od siebie, Twoja opinia jest dla nas cenna.

Moderator: mich-na

A może patelnia mała?

Postautor: mieczija » śr cze 25, 2014 4:39 pm

W ofercie Welmax-a znalazłem też patelnię tzw. małą. Różnica w cenie nie jest duża a wydaje mi się, ze byłaby bardziej uniwersalnym rozwiązaniem niż patelnia do zastosowan typowo grillowych. Co myślicie?
mieczija

Re: A może patelnia mała?

Postautor: Gosposia » śr cze 25, 2014 8:45 pm

Wiesz, na dużej patelni można ugotować niewielką porcję a na małej dużej już nie ;) Jak już kupować coś porządnego w Welmax to porządnie.
Gosposia

Postautor: Nomada » pn lip 07, 2014 11:47 am

Skoro różnica w cenie nie jest duża, ja też uważam, że lepiej kupić tą większą grillową, no chyba, że np. prowadzisz tzw gospodarstwo domowe jednoosobowe, to mała wystarczy.
Nomada

Postautor: Koper » pn mar 30, 2015 9:09 am

A jaka jest dokładnie różnica w cenie no i wielkości obu patelni? Nie mogę znaleźć na stronie welmaxu.
Koper

Postautor: karolka » pn mar 30, 2015 9:14 am

Patelnia mała i grillowa to chyba dwie całkiem różne patelnie z innym zastosowaniem. Nie ma co porównywać, tak mi się przynajmniej wydaje. Jak ktoś chce mieć funkcję grillowania to ta mała patelnia chyba się do tego nie nada, za to na grillowej można też normalnie smażyć- jest chyba bardziej uniwersalna.
karolka

Postautor: werojaw » pn mar 30, 2015 9:18 am

[quote="Koper"]A jaka jest dokładnie różnica w cenie no i wielkości obu patelni? Nie mogę znaleźć na stronie welmaxu.[/
Różnica w cenie jest 550 zł. Jak nie możesz znaleźć czegoś na stronie welmaxu w opisach produktów to wejdź w sklep on-line- tam masz opisy i ceny.
werojaw

Postautor: Kamyk267 » pn mar 30, 2015 9:26 am

Oglądam te patelnie właśnie i uważam, że lepiej kupić jednak większą- nawet jak ktoś mieszka sam i na co dzień gotuje porcje dla jednej osoby, to przecież każdemu zdarza się mieć gości, lepiej więc mieć większe naczynia. No i mała patelnia nie ma funkcji grillowania co jest przydatne bardzo wg mnie.
Kamyk267

Postautor: Koper » pn mar 30, 2015 9:32 am

Hmmmm, ale nie rozumiem jednej rzeczy- w opisie patelni małej jest wyjaśnione, że umożliwia smażenie bez tłuszczu- tak samo grillowa i że ta druga dzięki temu, że ma karbowane dno odtłuszcza potrawy...No, ale na logikę skoro smaży się bez tłuszczu to nie trzeba odtłuszczać?
Koper

Postautor: karolka » pn mar 30, 2015 9:36 am

Koper pisze:Hmmmm, ale nie rozumiem jednej rzeczy- w opisie patelni małej jest wyjaśnione, że umożliwia smażenie bez tłuszczu- tak samo grillowa i że ta druga dzięki temu, że ma karbowane dno odtłuszcza potrawy...No, ale na logikę skoro smaży się bez tłuszczu to nie trzeba odtłuszczać?

No nie jest to do końca tak jak mówisz. Jeśli smażysz warzywa itp to rzeczywiście nie ma co odtłuszczać, ale w przypadku mięsa jest już inaczej. Możesz smażyć bez tłuszczu, ale mięso ma swój własny tłuszcz, który wypływa w trakcie smażenia i karbowane dno go odsącza i zbiera w tych małych szczelinach dzięki czemu mięso w tym nie "pływa". :)
karolka

Postautor: Koper » pn mar 30, 2015 9:39 am

No tak, ja właściwie nie jadam mięsa, więc całkiem zapomniałam haha. Myślałam głównie o grillowanych warzywach. A ta patelnia grillowa ma pokrywkę? Na stronie welmaxu nie ma na zdjęciu ani w opisie.
Koper

Następna

Wróć do Patelnia grillowa