Strona 1 z 1

Kształt patelni

Post: pn lut 06, 2017 11:32 am
autor: Nomada
Zastanawiam się czy kształt ma jakieś znaczenie. Najczęściej widzę patelnie grillowe kwadratowe lub prostokątne, a welmax ma okrągłą. Czy macie na to jakąś teorię, czy kształt ma wpływ na sposób przyrządzania potraw? Czy chodzi tylko o design?

Re: Kształt patelni

Post: pn lut 06, 2017 11:40 am
autor: karolka
Myślę, że chodzi o wygodę, ale to już kwestia bardzo indywidualna. Tak samo jak z talerzami. Niektórzy lubią te nowe kwadratowe designerskie talerze, ja wolę tradycyjne okrągłe.
Patelnia też moim zdaniem lepiej okrągła, ale jak kto woli. Myślę, że nie ma tu jakiejś wielkiej filozofii, że kształt wpływa na właściwosci.

Re: Kształt patelni

Post: wt mar 28, 2017 7:51 pm
autor: werojaw
Też wydaje mi się, że chodzi o wygląd i ewentualnie wygodę. Ale właśnie mnie się wydaje, że te kwadratowe są wygodniejsze, można jakoś równiej ułożyć np. warzywa czy mięso.

Re: Kształt patelni

Post: pt kwie 14, 2017 4:53 pm
autor: karolka
Tradycyjne grille też są okrągłe i kwadratowe i prostokątne. Jeśli chodzi o patelnie grillowe to mi się podobają te okrągłe welmaxowe. Najważniejsze są te rowki myślę, a nie kształt :)

Re: Kształt patelni

Post: sob kwie 22, 2017 9:54 am
autor: Kamyk267
Nigdy o tym nie myślałem, ale te "kanciaste" wydają się rzeczywiście bardziej funkcjonalne. Oczywiście to szczegół, ale warty rozpatrzenia przez producentów, żeby np poszerzyli ofertę i mieli wybór- okrągłe i kwadratowe.

Re: Kształt patelni

Post: czw lis 09, 2017 9:47 am
autor: werojaw
Kamyk267 pisze:Nigdy o tym nie myślałem, ale te "kanciaste" wydają się rzeczywiście bardziej funkcjonalne. Oczywiście to szczegół, ale warty rozpatrzenia przez producentów, żeby np poszerzyli ofertę i mieli wybór- okrągłe i kwadratowe.


Tak, myślę, że to byłoby dobre rozwiązanie. dwa kształty do wyboru. Moim zdaniem to nie tylko kwestia estetyki, ale niektórym jest wygodniej na kwadratowych, a innym na okrągłych. Na omlet, placki, naleśniki - okrągła będzie jak znalazł, ale grillowa mogłaby być i taka i taka.