Kształt patelni

Gotujesz na patelni grillowej welmax? Dodaj coś od siebie, Twoja opinia jest dla nas cenna.

Moderator: mich-na

Kształt patelni

Postautor: Nomada » pn lut 06, 2017 11:32 am

Zastanawiam się czy kształt ma jakieś znaczenie. Najczęściej widzę patelnie grillowe kwadratowe lub prostokątne, a welmax ma okrągłą. Czy macie na to jakąś teorię, czy kształt ma wpływ na sposób przyrządzania potraw? Czy chodzi tylko o design?
Nomada

Re: Kształt patelni

Postautor: karolka » pn lut 06, 2017 11:40 am

Myślę, że chodzi o wygodę, ale to już kwestia bardzo indywidualna. Tak samo jak z talerzami. Niektórzy lubią te nowe kwadratowe designerskie talerze, ja wolę tradycyjne okrągłe.
Patelnia też moim zdaniem lepiej okrągła, ale jak kto woli. Myślę, że nie ma tu jakiejś wielkiej filozofii, że kształt wpływa na właściwosci.
karolka

Postautor: werojaw » wt mar 28, 2017 7:51 pm

Też wydaje mi się, że chodzi o wygląd i ewentualnie wygodę. Ale właśnie mnie się wydaje, że te kwadratowe są wygodniejsze, można jakoś równiej ułożyć np. warzywa czy mięso.
werojaw

Postautor: karolka » pt kwie 14, 2017 4:53 pm

Tradycyjne grille też są okrągłe i kwadratowe i prostokątne. Jeśli chodzi o patelnie grillowe to mi się podobają te okrągłe welmaxowe. Najważniejsze są te rowki myślę, a nie kształt :)
karolka

Postautor: Kamyk267 » sob kwie 22, 2017 9:54 am

Nigdy o tym nie myślałem, ale te "kanciaste" wydają się rzeczywiście bardziej funkcjonalne. Oczywiście to szczegół, ale warty rozpatrzenia przez producentów, żeby np poszerzyli ofertę i mieli wybór- okrągłe i kwadratowe.
Kamyk267

Postautor: werojaw » czw lis 09, 2017 9:47 am

Kamyk267 pisze:Nigdy o tym nie myślałem, ale te "kanciaste" wydają się rzeczywiście bardziej funkcjonalne. Oczywiście to szczegół, ale warty rozpatrzenia przez producentów, żeby np poszerzyli ofertę i mieli wybór- okrągłe i kwadratowe.

Tak, myślę, że to byłoby dobre rozwiązanie. dwa kształty do wyboru. Moim zdaniem to nie tylko kwestia estetyki, ale niektórym jest wygodniej na kwadratowych, a innym na okrągłych. Na omlet, placki, naleśniki - okrągła będzie jak znalazł, ale grillowa mogłaby być i taka i taka.
werojaw

Wróć do Patelnia grillowa