Ryba na parze

Używasz garnka do gotowania na parze? Podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat garnków Welmax.

Moderator: mich-na

Ryba na parze

Postautor: garnek » pn gru 16, 2013 8:11 am

Kto ma jakiś smaczny przepis?
garnek

Re: Ryba na parze

Postautor: Bella » czw gru 19, 2013 6:26 pm

Ja jeszcze nie mam ale kupiłam garnek mężowi, bo on jest fanem ryb, więc jak tylko coś upichci to przepis napiszę:)
Bella

Postautor: lili » czw gru 19, 2013 6:49 pm

kupilam sobie garnki do gotowania na parze i rybe zamierzam zrobic na swieta, tradycyjny karp jest za ciezki, trzeba isc z duchem czasu
lili

Postautor: amelia » czw sty 02, 2014 5:57 pm

uwielbiam ryby w kazdej postaci, a te na parze szczegolnie, bo sa najzdrowsze, moj maz robi najlepszego sandacza z warzywami
amelia

Postautor: Fela » czw sty 02, 2014 6:54 pm

Ja też jestem wielką fanką ryb gotowanych na parze, do tego warzywa lub sałata i jakiś pyszny sosik. Lubi wszystkie ryby i im prościej przyrządzone tym dla mnie smaczniej.
Fela

Postautor: papuga » pn sty 20, 2014 12:43 pm

no to ja zrobiłam:
pstraga,
pokroiłam warzywa - marchew, seler naciowy, posypałam ziołami i to razem z rybą ugotowałam na parze
a osobno jeszcze zaiemniaki w ósemki i do pieca z ziołami oczywiście :)
papuga

Postautor: Mati » wt lut 04, 2014 2:27 pm

a ile czasu gotujecie rybę?
Mati

Postautor: Gosposia » śr cze 25, 2014 8:42 pm

Większość ryb dochodzi w jakieś 15 minut.A co do przepisów to myślę, że im mniej kombinowania tym lepiej. Smak ryby łatwo zabić. Szczególnie tych delikatnych jak lin. Osobiście nacieram koperkiem, troszkę czosnku granulowanego i nic więcej. No chyba, że warzywa na parze jako dodatek:)
Gosposia

Postautor: werojaw » pt kwie 14, 2017 4:42 pm

papuga pisze:no to ja zrobiłam:
pstraga,
pokroiłam warzywa - marchew, seler naciowy, posypałam ziołami i to razem z rybą ugotowałam na parze
a osobno jeszcze zaiemniaki w ósemki i do pieca z ziołami oczywiście :)

Wypróbowałam ten przepis. Wyszedł super! Flądrę też tak robiłam, bo bardzo lubię. Obawiałam się, że smak będzie gorszy niż np. w rybie smażonej, którą często robiłam, ale nie. Jest inny, ale zdecydowanie godny polecenia.
werojaw

Postautor: Koper » śr gru 06, 2017 9:38 am

Mój przepis- Ryba na parze z dymka, kolendrą i imbirem

Składniki:
300 g filetu z dorsza (lub innej białej ryby)
4 różyczki brokuła
3 cm kawałek korzenia imbiru
szczypta pieprzu
2 dymki lub 2 łyżki posiekanego szczypiorku
świeża kolendra
2 łyżki sosu sojowego
2 łyżeczki oleju sezamowego

Sposób przygotowania:
Przygotować imbir - korzeń obrać (np. obieraczką do warzyw) i pokroić wzdłuż na cieniutkie paseczki ("zapałki").
Zagotować wodę w garnku do gotowania na parze. Filety ryby opłukać i umieścić w garnku na sitku skórką do dołu, obłożyć brokułami.
Filety oprószyć delikatnie białym pieprzem, następnie posypać obranym i pokrojonym imbirem. Zamknąć pokrywę i gotować przez 7-8 minut.
Wyjąć rybę i brokuły na talerz, rybę posypać posiekaną dymką lub szczypiorkiem, kolendrą, polać sosem sojowym i olejem sezamowym.
Koper

Wróć do Garnek do gotowania na parze